Polecamy

Co zrobić w sytuacji, gdy drukarka nie rozpoznaje nowego...

Dostosowywanie płyt CD i DVD

Poradnik

Dodatki do drukarek, które są bardzo przydatne

Tworzenie wydruków to podstawowa funkcja każdej drukarki. Szybki rozwój technologii multimedialnych sprawił, że muszą one być non-stop unowocześniane. Sprawdźmy czy nowe funkcje w drukarkach są nam rzeczywiście potrzebne. Port PietBridge Wiele obecnie dostępnych na runku drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych, przede wszystkim modele przeznaczone do wydruku fotografii, posiada port PietBridge. Umożliwia on bezpośrednie podłączenia cyfrowego aparatu lub cyfrowej kamery do drukarki – port pozwala pominąć komputer. Pod względem fizycznym port PietBridge niczym nie różni się od gniazda USB. Procesem drukowania można sterować zarówno z poziomu oprogramowania aparatu jak i z poziomu drukarki.

Można także drukować zdjęcia wprost z karty pamięci. Czytnik kart to zyskująca coraz większą popularność dodatkowa funkcja drukarek. Ma on wiele zalet. Do tych bardzo istotnych należy to, że po podłączeniu drukarki do komputera z niego korzystać tak jak ze standardowego czytnika. Oznacza to, że można wykorzystać go do przesyłania danych między kartą a komputerem. W coraz większej ilości drukarek znajdziemy również wyświetlacz LCD. To funkcja, która bardzo się przydaje. Dzięki niej można zobaczyć zdjęcie przed wydrukiem, wykonać nieskomplikowany retusz czy wykadrować zdjęcie.

Druk na płytach DVD i CD

Wśród czystych płyt CD i DVD przeznaczonych do archiwizacji danych można obecnie znaleźć także i takie, na których znajduje się napis „printable”. Są to płyty przeznaczone do zadruku. Ich wygląd jest bardzo mało atrakcyjny. Górna powierzchnia płyty jest najczęściej matowa i ma biały kolor. Na płytach tych próżno też szukać logo producenta. Na warstwie tej może zostać wykonany druk atramentowy. Atrakcyjnego wydruku nie da się jednak wykonać posługując się zwykłą drukarką. Niezbędna jest taka, która została wyposażona przez producenta w specjalny podajnik, na którym umieszcza się przeznaczoną do zadrukowania płytę. Do urządzenia drukującego producent dołącza aplikację, która przeznaczona jest do wykonania projektu nadruku. Etykietę na płytę można wykonać również w inny sposób. Wystarczy jedynie wydrukować samoprzylepną naklejkę i przykleić ją do powierzchni klasycznej płyty CD czy DVD.

Druk dwustronny Drukując prezentacje czy fotografie raczej nie przychodzi nam do głowy pomysł drukowania po obu stronach. Papier fotograficzny nie jest przeznaczony do tego typu wydruków. Również na zwykłym papierze atrament może przebijać na drugą stronę w miejscach, które zostały intensywnie zadrukowane. Może się też tak zdarzyć, że kartka zostanie pofałdowana. Jeśli chcemy wydrukować książkę, która składa się z kilkuset stron, dwustronny druk jest koniecznością. Ręczny druk dwustronny można wykonać w każdym urządzeniu. Drukowanie po obu stronach polega na tym, że najpierw należy wydrukować strony nieparzyste. Następnie wkłada się kartki po podajniki raz jeszcze i drukuje strony parzyste. Drukarki, które zaliczane są do średniej i wyższej klasy same automatycznie obracają papier i wykonują dwustronny druk.

Zobacz

Nacinarka do kartonu - co warto wiedzieć

Prowadząc magazyn czy firmę wysyłkową masz do czynienia z olbrzymią ilością kartonów. I...

Leasing urządzeń drukujących - czy to się...

Niezależnie od tego, czy prowadzisz małą, czy dużą firmę, drukarka jest jednym z...

Jak zapobiegać smugom z mopa

Czy nie nienawidzisz, kiedy poświęcasz czas i energię na mopowanie podłóg, tylko po to, aby...