Polecamy

Przetrwaj dzięki tym artykułom biurowym

10 najlepszych drukarek

Poradnik

Uważajcie: Zarazki na twoim biurku

Teraz, gdy zmierzamy w kierunku zimy, nadszedł czas, aby być nieco bardziej ostrożnym w kwestii zarazki w biurze i niewidzialne stworzenia czołgające się po twoim biurku.

Znaleźliśmy kilka artykułów z udziałem dr Lisy Ackerly, eksperta ds. zdrowia środowiskowego z Uniwersytetu w Salford, która zagłębia się w wiele makabrycznych i przerażających szczegółów na temat ryzyka związanego z brudnymi biurkami.

Rozmawiając z Mail Online, wspomina kilka przerażających 'tatystyk', w tym:

- Przeciętne biurko do pracy jest 400 razy bardziej brudne niż przeciętne siedzenie w toalecie.

- Przeciętna klawiatura komputerowa jest domem dla 7,500 rodzajów bakterii

- Ręce pracownika biurowego stykają się codziennie z 10,000,000 bakterii.

- Grypa i inne wirusy mogą żyć na powierzchni do 24 godzin.

I, to jest naprawdę ważne przesłanie: 80% powszechnych infekcji przenoszonych jest przez dotyk.

Jak śpiewa Stan Bush, masz dotyk i masz moc: moc do mycia rąk i czyszczenia biurka.

POROZMAWIAJMY NAJPIERW O BIURKU

Być może nie jest to kluczowe zagrożenie pod względem infekcji, ale odbija się na tobie i czasami koledzy mają tendencję do oceniania osoby po biurku. Więc sensowne jest, aby trzymać swój spick i rozpiętość.

Zanim zjesz, odłóż serwetkę. Złap niektóre z tych okruchów i lalek sosu, aby nie wpadły do twojego miejsca pracy i nie przyciągnęły zarazków lub przerażających raków, które traktują okruchy klawiatury jak smakołyki na dole chrupiącego opakowania. (Jeśli słyszysz plastikowe grzechotanie w biurze w nocy, to on potrząsa chrupiącymi resztkami do ust).

Każdego tygodnia zaplanuj trochę czasu, aby szybko posprzątać i wyczyścić biurko za pomocą odpowiedniego zestawu do czyszczenia. Odwróć klawiaturę do góry nogami, aby pozbyć się okruchów, a następnie użyj sprężonego powietrza, aby pozbyć się uporczywych. (Możesz poczuć rodzinę wiewiórek z resztkami, które wypadają z mojej klawiatury). Daj biurku i wszelkim telefonom lub myszom jednorazowo chusteczkę antybakteryjną.

Teraz masz biurko, na którym możesz zjeść kolację, czas przejść do najważniejszej i najprostszej części, jaką jest unikanie zarazków w biurze:

MYCIE RĄK

Znalazłem badanie, które sugeruje, że ponad 60% mężczyzn nie myje rąk po pójściu do toalety. Podczas gdy kobiety radzą sobie nieco lepiej, 40% z nich nie przeszkadza. To nadal dużo kupy i sików, które są rozrzucone po biurze, na klamkach drzwi, telefonach, przyciskach do wind i innych.

Jeśli nie weźmiesz do biura butelki płynu do mycia naczyń i węża ogrodowego i nie spryskasz swoich kolegów po fachu, jedynym sposobem na walkę z ich brakiem czystości jest regularne mycie rąk ciepłą wodą i mydłem, przez cały dzień, a nie tylko po pójściu do toalety.

Jest to niezwykle ważne, ponieważ przenosimy się do zimy i borykamy się z naprawdę nieprzyjemnymi pluskwami, takimi jak norowirus, który jest na tyle poważny, że wsadza dzieci i osoby starsze do szpitala.

Dbając o własną higienę, pomagasz także dbać o wszystkich innych.

Zobacz

Nacinarka do kartonu - co warto wiedzieć

Prowadząc magazyn czy firmę wysyłkową masz do czynienia z olbrzymią ilością kartonów. I...

Leasing urządzeń drukujących - czy to się...

Niezależnie od tego, czy prowadzisz małą, czy dużą firmę, drukarka jest jednym z...

Jak zapobiegać smugom z mopa

Czy nie nienawidzisz, kiedy poświęcasz czas i energię na mopowanie podłóg, tylko po to, aby...