Polecamy

Jaki tusz do drukarki HP?

Czy tusze do drukarek różnych producentów mają ten sam wkład?

Poradnik

Czy tusze do drukarek różnych producentów mają ten sam wkład?

Od tego jakie tusze do drukarek będziemy stosować uzależniona będzie jakość druku i jego trwałość. Nic więc dziwnego, że większość z nas szuka tuszu dobrej jakości, który faktycznie nasze oczekiwania będzie spełniał. Często zastanawiamy się nie tylko czy wybrać oryginalne tusze czy zamienniki, ale również sprawdzamy zróżnicowanie kolorów u poszczególnych producentów. W każdej drukarce zasadniczo mamy ten sam zestaw czterech podstawowych kolorów, które przez mieszanie pozwalają wydrukować każdą barwę. Zasadniczo między sobą się one nie różnią bez względu na to kto będzie je produkował. Jednak można mówić o pewnych różnicach jeśli chodzi o intensywność oraz trwałość.

Jakich kolorów potrzebuje drukarka?

W dzisiejszych czasach drukarki jakich używamy w domach oraz w biurach są w stanie drukować obraz w każdym kolorze oraz odcieniu. Czy jednak to oznacza, że znajdują się tam tusze we wszystkich kolorach? Oczywiście tak nie jest. By drukować w dowolnym kolorze trzeba mieć tak naprawdę jedynie 4 tusze do drukarek. Urządzenie będzie bowiem w stanie przez stosowanie odpowiedniego mieszania barw wydrukować każdy kolor. Wystarczy kupić tusz czarny i 3 kolorowe – żółty, niebieski, i magenta podobny do ciemnego różu. Czym kolory mogą się różnić między sobą?We wszystkich produktach znajduje się ten sam zestaw kolorów, jednak między sobą mogą się one różnić. Wszystko będzie zależeć od jakości zastosowanego tuszu czy też proszku. Oryginalne materiały eksploatacyjne do drukarek zapewniać będą wydruki lepszej jakości. Kolory są żywe, intensywne, zgodne z oczekiwaniami – drukarka bowiem nie ma problemów z tym, by właściwie dopasować proporcje. Kolory jakie powstają w czasie korzystania z zamienników mogą czasami nieco mniej wiernie oddawać barwę, którą chciało się uzyskać. Czasem zdarza się również, że kolory są mniej wyraźne i szybciej płowieją. Wpływ na to ma jakość stosowanych barwników. Niemiej jednak nie będzie to oznaczać, że z zamienników należy rezygnować. Na rynku znajdziemy bowiem tusze i tonery bardzo dobrej jakości, które nasze oczekiwania będą spełniały.

Jakość = cena?

Wiele osób uważa, że toner dobrej jakości musi również sporo kosztować. Cena jest tutaj gwarantem jakości jak uważają takie osoby. Trzeba jednak przemyśleć sobie czy faktycznie będzie to prawda. Jedno na pewno będzie się zawsze zgadzało a mianowicie to, że produkty oryginalne zarówno tusze jak i tonery będą nieco droższe. Jednak to nie oznacza, że trzeba będzie przepłacać. Sprawdzić trzeba opinie o poszczególnych produktach a jednocześnie starać się szukać produktów, które będą oferowane w dobrej cenie. Dzięki temu jest szansa na to, że całkiem sporo uda się zaoszczędzić, a jednocześnie nie będzie trzeba rezygnować z wysokiej jakości tych wybieranych produktów. Jeśli więc ktoś szuka dla siebie tuszu albo tonera to obecnie dostanie faktycznie sporo propozycji,  pośród których będzie można wybierać dla siebie faktycznie atrakcyjną propozycję, która doskonale sprawdzi się w praktyce i jednocześnie nie będzie zbyt droga.  

Zobacz

Nacinarka do kartonu - co warto wiedzieć

Prowadząc magazyn czy firmę wysyłkową masz do czynienia z olbrzymią ilością kartonów. I...

Leasing urządzeń drukujących - czy to się...

Niezależnie od tego, czy prowadzisz małą, czy dużą firmę, drukarka jest jednym z...

Jak zapobiegać smugom z mopa

Czy nie nienawidzisz, kiedy poświęcasz czas i energię na mopowanie podłóg, tylko po to, aby...