Polecamy

Uważajcie: Zarazki na twoim biurku

Wersja cyfrowa kontra wersja papierowa. Co jest lepsze?

Jak czyścić szkło bez smug, folii czy kłaczków.

Czyszczenie szkła bez pozostawiania smug, mętnej folii lub kłaczków sprowadza się do dwóch rzeczy: właściwego środka do czyszczenia szkła i właściwej ściereczki do czyszczenia.

Najlepsze środki do czyszczenia szkła

Najlepsze rozwiązania do czyszczenia szkła to amoniakalne środki do czyszczenia szkła, takie jak Windex, lub roztwór octu i wody 50/50. W przeciwieństwie do wybielacza lub mydła, amoniak i ocet nie pozostawiają smug i błon powodujących osad.

Najlepsze ściereczki do czyszczenia szkła

Szczerze mówiąc, najlepsze rozwiązania w zakresie czyszczenia szkła są dość dobrze znane. To właśnie ręczniki papierowe, których większość z nas używa do wycierania szkła, są prawdziwym winowajcą za smugami, pochmurnym szkłem. Większość ręczników papierowych jest impregnowana pod kątem chłonności. To sprawia, że świetnie nadają się do wycierania rozlanych płynów, ale strasznie nadają się do czyszczenia szkła. Zabieg na chłonność sprawia, że szklane stoły, lustra i okna są pokryte kłaczkami i osuszone folią.

Jeśli musisz użyć ręczników papierowych, używaj nieimpregnowanych ręczników, takich jak SCOTT Glass Towels. Należy pominąć wszystko, co ma wpływ na jego chłonność. W rzeczywistości, jeśli to możliwe, zalecam całkowite pominięcie ręczników papierowych. Kto chce marnować czas na sprawdzanie opakowań ręczników papierowych lub trzymać specjalną rolkę do czyszczenia szkła pod ręką?

Zamiast tego warto wybrać bawełniane, niestrzępiące się ubrania, takie jak ściereczki z mikrofibry KIMBERLY-CLARK WYPALL lub ściereczki do wycierania typu Bag-A-Rags wielokrotnego użytku. Są one super tanie, wielokrotnego użytku i wszechstronne. Ściereczki bawełniane są delikatne i wystarczająco trwałe, aby wyczyścić praktycznie wszystko. Po prostu nie używaj płynu do płukania tkanin podczas prania szmatek. Pozostawi po sobie folię, gdy będziesz czyścić szkło.

Wiele osób przysięga, że do czyszczenia szkła używa gazet, ale ja się z tym nie zgadzam. Z mojego doświadczenia wynika, że gazeta praktycznie rozpada się w momencie uderzenia w mokre szkło. Dodatkowo, tusz dostaje się na ręce, jeśli nie masz na sobie rękawiczek.

Masz swoje własne wskazówki, jak nadać szkłu bez smug połysku? Zostawcie swoje rady w komentarzach.

Zobacz

Przegląd drukarek atramentowych i laserowych do...

Wiele zalet mają zarówno drukarki atramentowe, jak i laserowe. Urządzenia te są jednak...

Jak zamocować regulowane krzesła biurowe

Krzesło biurowe na ostatnich nogach? Zanim kupisz nowe krzesło, sprawdź, czy dzięki naszemu...

Jaka jest różnica pomiędzy tuszem i tonerem?

Drukarka to oczywiście podstawowy element wyposażenia w każdym biurze, ale również w domu...