Polecamy

Jaki toner do drukarki laserowej jest najlepszy?

Który model drukarki laserowej jest najbardziej ekonomiczny?

Poradnik

Hacki biurowe

Dzięki tym pomysłowym sposobom organizacji miejsca pracy, Twoje biurko będzie pracować ciężej.

Dzięki temu możesz być naprawdę pomysłowy, a ludzie będą podziwiać Twoją pracę ręczną.

UŻYWAJ KLIPSÓW

Aby kabel był uporządkowany, przymocuj go z boku biurka i po prostu przeciągnij go przez jego dźwignie lub po wewnętrznej stronie klipsa. Albo owiń wokół niego wkładki douszne. Możesz też przymocować go do ściany kabiny i zawiesić na niej większe słuchawki. Albo jeśli zdejmiesz dźwignie z klipsa, możesz użyć ich jako prowizorycznego zamiennika podstawki pod klawiaturę. Tak wiele możliwości wyboru...

POŁAMANE MIOTŁY I PUSTE SŁOIKI Z DŻEMEMEM

Jeśli Twoja miotła biurowa widziała lepsze dni, zdejmij uchwyt i użyj głowy na biurku - ale nie do zamiatania. Odwróć ją do góry nogami, a włosie stanie się sprytnym uchwytem na pióro. A jeśli masz zapasowe słoiki z dżemem w kuchni biurowej, możesz przymocować pokrywy do dna półek lub biurka, a następnie zakręcić słoiki i umieścić je w nich w celu sprytnego i dziwnego przechowywania.

UPORZĄDKUJ SWOJE PRAWDZIWE BIURKO W ZALEŻNOŚCI OD SPOSOBU UŻYTKOWANIA PRZEDMIOTU

Dużo o tym pisaliśmy już wcześniej na blogu, w kuchniach nazywają to mise en place. Oznacza to umieszczenie w zasięgu ręki wszystkiego, czego potrzebujesz na dany dzień, i przedmiotów, których używasz najbardziej, tak abyś miał do nich łatwy dostęp i nie musiał się dla nich zginać ani napinać. Jeśli ciągle myślisz "Gdzie położyłem mój...", to wiesz, że mój musi być przed i na środku twojego biurka. Jeśli szef pyta, dlaczego kula stresu jest w centrum, to dlatego, że...

UDEKORUJ SWOJE BIURKO PRZEDMIOTAMI OSOBISTYMI

Naukowcy odkryli, że umożliwienie ludziom dekorowania swoich biurek osobistymi przedmiotami może być dobre dla produktywności w pracy. Myślę, że chodzi tu zarówno o to, by mieć środowisko, w którym czuje się jak w swojej własnej przestrzeni osobistej, jak i o to, by wiedzieć, że biznes daje im wolność. Po prostu trzymaj rzeczy gustowne i z klasą; jeśli chcesz mieć zdjęcia kociąt, muszą być w górnym kapeluszu i ogonie.

ZIELONE ŚRODKI IDĄ

Rośliny doniczkowe w biurach mogą być dobre dla biznesu, powiedzmy psychologów. Umieszczanie roślin w uprzednio dużych i nagich biurach spowodowało wzrost wydajności nawet o 15%. Oczywiście, chodzi tu o ogólnofirmową politykę posiadania dużej ilości flory, ale zacznijmy od postawienia trochę zieleni na własnym biurku. Pamiętaj tylko, aby ją podlać i porozmawiać z nią. Jeśli będziesz mówić głośno i często, możesz mieć wpływ na to, jak roślinność rośnie. Naprawdę.

WYBIERZCIE SWÓJ POZIOM BAŁAGANU

Badanie wykazało, że jeśli jesteś w pracy zorientowanej na szczegóły, to posiadanie czystego i przejrzystego biurka pomaga ci przestrzegać zasad i zwracać uwagę. Jeśli jednak pracujesz na stanowisku, które wymaga kreatywności lub burzy mózgów, to nieporządane i zagmatwane biurko może pomóc w realizacji tych zadań. (A może twoje biuro może mieć niechlujny pokój, w którym ludzie wycofują się, by być kreatywnymi).

WYCZYŚCIĆ KLAWIATURĘ LEPKĄ NOTATKĄ

Jeśli kolega pożyczył Twój zestaw do czyszczenia komputera, możesz jeszcze raz dać klawiaturę z notatką Post-it. Wystarczy złożyć gumowaną stronę na siebie i uruchomić ją między klawiszami. Nie będzie on miał najgłębszych, najzgniatających się końcówek na klawiaturze, ale sprawi, że ponownie będzie można go zaprezentować.

ZAHACZAJŠ O HAKI

Haki do zawieszania płaszczy nad drzwiami doskonale nadają się do zawieszania nad ścianami boksów, które otaczają biurko. Teraz możesz zawiesić więcej kabli, dowolne notebooki z opaskami na drutach i ewentualnie* segregatory z dźwignią - za pomocą uchwytu na palec, który pomoże Ci wyciągnąć je z półek. Możesz nawet powiesić na nich swój płaszcz. *I've never tried this, so do a test-run first with an empty file.*

Zobacz

Nacinarka do kartonu - co warto wiedzieć

Prowadząc magazyn czy firmę wysyłkową masz do czynienia z olbrzymią ilością kartonów. I...

Leasing urządzeń drukujących - czy to się...

Niezależnie od tego, czy prowadzisz małą, czy dużą firmę, drukarka jest jednym z...

Jak zapobiegać smugom z mopa

Czy nie nienawidzisz, kiedy poświęcasz czas i energię na mopowanie podłóg, tylko po to, aby...