Polecamy

Bądź najlepszym kandydatem do pracy

Dlaczego warto kupować oryginalne tonery i tusze?

Poradnik

Hacki biurowe

Dzięki tym pomysłowym sposobom organizacji miejsca pracy, Twoje biurko będzie pracować ciężej.

Dzięki temu możesz być naprawdę pomysłowy, a ludzie będą podziwiać Twoją pracę ręczną.

UŻYWAJ KLIPSÓW

Aby kabel był uporządkowany, przymocuj go z boku biurka i po prostu przeciągnij go przez jego dźwignie lub po wewnętrznej stronie klipsa. Albo owiń wokół niego wkładki douszne. Możesz też przymocować go do ściany kabiny i zawiesić na niej większe słuchawki. Albo jeśli zdejmiesz dźwignie z klipsa, możesz użyć ich jako prowizorycznego zamiennika podstawki pod klawiaturę. Tak wiele możliwości wyboru...

POŁAMANE MIOTŁY I PUSTE SŁOIKI Z DŻEMEMEM

Jeśli Twoja miotła biurowa widziała lepsze dni, zdejmij uchwyt i użyj głowy na biurku - ale nie do zamiatania. Odwróć ją do góry nogami, a włosie stanie się sprytnym uchwytem na pióro. A jeśli masz zapasowe słoiki z dżemem w kuchni biurowej, możesz przymocować pokrywy do dna półek lub biurka, a następnie zakręcić słoiki i umieścić je w nich w celu sprytnego i dziwnego przechowywania.

UPORZĄDKUJ SWOJE PRAWDZIWE BIURKO W ZALEŻNOŚCI OD SPOSOBU UŻYTKOWANIA PRZEDMIOTU

Dużo o tym pisaliśmy już wcześniej na blogu, w kuchniach nazywają to mise en place. Oznacza to umieszczenie w zasięgu ręki wszystkiego, czego potrzebujesz na dany dzień, i przedmiotów, których używasz najbardziej, tak abyś miał do nich łatwy dostęp i nie musiał się dla nich zginać ani napinać. Jeśli ciągle myślisz "Gdzie położyłem mój...", to wiesz, że mój musi być przed i na środku twojego biurka. Jeśli szef pyta, dlaczego kula stresu jest w centrum, to dlatego, że...

UDEKORUJ SWOJE BIURKO PRZEDMIOTAMI OSOBISTYMI

Naukowcy odkryli, że umożliwienie ludziom dekorowania swoich biurek osobistymi przedmiotami może być dobre dla produktywności w pracy. Myślę, że chodzi tu zarówno o to, by mieć środowisko, w którym czuje się jak w swojej własnej przestrzeni osobistej, jak i o to, by wiedzieć, że biznes daje im wolność. Po prostu trzymaj rzeczy gustowne i z klasą; jeśli chcesz mieć zdjęcia kociąt, muszą być w górnym kapeluszu i ogonie.

ZIELONE ŚRODKI IDĄ

Rośliny doniczkowe w biurach mogą być dobre dla biznesu, powiedzmy psychologów. Umieszczanie roślin w uprzednio dużych i nagich biurach spowodowało wzrost wydajności nawet o 15%. Oczywiście, chodzi tu o ogólnofirmową politykę posiadania dużej ilości flory, ale zacznijmy od postawienia trochę zieleni na własnym biurku. Pamiętaj tylko, aby ją podlać i porozmawiać z nią. Jeśli będziesz mówić głośno i często, możesz mieć wpływ na to, jak roślinność rośnie. Naprawdę.

WYBIERZCIE SWÓJ POZIOM BAŁAGANU

Badanie wykazało, że jeśli jesteś w pracy zorientowanej na szczegóły, to posiadanie czystego i przejrzystego biurka pomaga ci przestrzegać zasad i zwracać uwagę. Jeśli jednak pracujesz na stanowisku, które wymaga kreatywności lub burzy mózgów, to nieporządane i zagmatwane biurko może pomóc w realizacji tych zadań. (A może twoje biuro może mieć niechlujny pokój, w którym ludzie wycofują się, by być kreatywnymi).

WYCZYŚCIĆ KLAWIATURĘ LEPKĄ NOTATKĄ

Jeśli kolega pożyczył Twój zestaw do czyszczenia komputera, możesz jeszcze raz dać klawiaturę z notatką Post-it. Wystarczy złożyć gumowaną stronę na siebie i uruchomić ją między klawiszami. Nie będzie on miał najgłębszych, najzgniatających się końcówek na klawiaturze, ale sprawi, że ponownie będzie można go zaprezentować.

ZAHACZAJŠ O HAKI

Haki do zawieszania płaszczy nad drzwiami doskonale nadają się do zawieszania nad ścianami boksów, które otaczają biurko. Teraz możesz zawiesić więcej kabli, dowolne notebooki z opaskami na drutach i ewentualnie* segregatory z dźwignią - za pomocą uchwytu na palec, który pomoże Ci wyciągnąć je z półek. Możesz nawet powiesić na nich swój płaszcz. *I've never tried this, so do a test-run first with an empty file.*

Zobacz

Nacinarka do kartonu - co warto wiedzieć

Prowadząc magazyn czy firmę wysyłkową masz do czynienia z olbrzymią ilością kartonów. I...

Leasing urządzeń drukujących - czy to się...

Niezależnie od tego, czy prowadzisz małą, czy dużą firmę, drukarka jest jednym z...

Jak zapobiegać smugom z mopa

Czy nie nienawidzisz, kiedy poświęcasz czas i energię na mopowanie podłóg, tylko po to, aby...