Polecamy

Hacki biurowe

Jaki jest najlepszy papier do drukowania w domu?

Wymiana tuszu i tonera

Powody, dla których zamiennik tuszu może nie działać

Na kupno zamienników tuszu decyduje się wielu użytkowników. Sytuacje, w których zamiennik nie działa na danym sprzęcie nie należą do rzadkości. Przyczyn problemów jest co najmniej kilka, Oto te, które występują najczęściej.

1. Mechaniczne uszkodzenia

Jeśli drukarka nie wykrywa tuszu, musimy sprawdzić czy w trakcie transportu nie został on uszkodzony. Przyczyna może leżeć także po stronie drukarki. Uszkodzenie dyszy bądź innego elementu drukarki również sprawi, że druk będzie niemożliwy. Sprawdź więc czy w prawidłowy sposób włożyłeś tusze. Na wszelki wypadek zresetuj urządzenie. Powodem nieprawidłowej pracy drukarki może być również to, że zatrzask głowicy drukującej nie został opuszczony do końca. Wyświetlany komunikat o błędzie często znika po wyjęciu i ponownym włożeniu zamienników.

2. Źle dobrany zamiennik

Wiele zamienników, które oferowane są w Internecie nie chcą współpracować z wieloma modelami drukarek. Zanim zrobisz zakupy sprawdź jakimi opiniami od użytkowników może pochwalić się sklep. Zawsze też możesz zrobić zakupy w sklepie, który polecili Ci znajomi. Pamiętaj, że źle dobranego zamiennika drukarka nie wykryje, do tego może on ją poważnie uszkodzić. Stosowanie zamienników niskiej jakości może przyczynić się do skrócenia żywotności drukarki.

3. Tusz zasechł

Jest to problem, który może zdarzyć się nie tylko wtedy, gdy korzystamy z zamienników, ale także wtedy gdy korzystamy z oryginalnych tuszów. Do zaschnięcia tuszu najczęściej dochodzi wtedy, gdy z drukarki korzystamy tylko od czasu do czasu. Możemy spróbować przywrócić go do życia korzystając z domowych sposobów. Pomóc może przetarcie nawet zwykłą ciepłą wodą. W sklepach komputerowych można też kupić specjalny płyn. Jeśli sposoby te ni pomogą, jedynym wyjściem jest zakup nowego tuszu. Aby problem ponownie się nie pojawił pamiętajmy, aby regularnie coś drukować.

4. Blokada

Coraz więcej firm produkujących drukarki stosuje w nich blokady. Uniemożliwiają one działanie tuszów, które są zamiennikami tych oryginalnych. Takie blokady stosuje między innymi firma Hewlett-Packard (znana bardziej pod nazwą HP). Użytkownicy wielofunkcyjnych urządzeń tego amerykańskiego producenta z Doliny Krzemowej na problemy zaczęli uskarżać się już w 2017 roku. Korzystanie z nieoryginalnych wkładów stało się niezwykle trudne przez to, że HP OfficeJet zaczął do swoich urządzeń wprowadzać aktualizacje. Poprzez wprowadzenie nowego oprogramowania drukarki z logo HP nie widzą zamiennika. Tego typu praktyki firma HP stosowała już wcześniej. Problem możemy rozwiązać wyłączając aktualizację lub kupując tusz, który jest dedykowany do drukarki Hewlett-Packard.

5. Błąd komputera

Problemy z tuszem nie zawsze muszą mieć związek tylko z nim. Bardzo często komunikat o tym, że zamiennik tuszu nie jest wykrywany przez drukarkę wyświetla się dlatego, że drukarka została źle podłączona. Przyczyną komunikatu mogą także sterowniki, które już dawno przestały być aktualne. Problem zniknie, gdy zainstalujemy w komputerze aktualne oprogramowanie.

Zobacz

W jaki sposób wyczyścić tusz, który zasechł?

Czy spotkała Cie kiedyś przykra niespodzianka w postaci zaschniętego tuszu w drukarce? Z...

Jak montować zamienniki tuszów w drukarkach HP?

W 1470 roku istniało siedemnaście zakładów drukarskich, dwadzieścia lat później było...

Wymieniamy tusz w drukarce Epson: kilka...

W jaki sposób wymieniać tusz w drukarce marki Epson? Wymiana tuszu w drukarkach marki Epson...