Polecamy

Dostosowywanie płyt CD i DVD

Drukarka atramentowa czy może laserowa? Czy tanie tusze i tonery to...

Poradnik

Wersja cyfrowa kontra wersja papierowa. Co jest lepsze?

Jeśli chcesz czuć się kontrolowany, użyj komputera. Jeśli chcesz to zrobić, użyj papieru.

Jako firma papiernicza, w interesie Euroffice'u jest, aby przy pisaniu listy rzeczy do zrobienia używać pióra i papieru. Dlatego na blogu o listach rzeczy do zrobienia zalecamy, aby do ich tworzenia używano notesu i ołówka.

I miałbyś rację. Wolę używać długopisu i papieru. Ale to tylko przypadek.

Każdy telefon, tablet i komputer ma obecnie oprogramowanie do tworzenia list rzeczy do zrobienia, wbudowane w funkcjonalność urządzenia lub pobrane przez nas, ponieważ mówimy sobie, że będziemy bardziej produktywni, zorganizowani i zrobimy wszystko. (Wyobrażam sobie, że tuż przed 1 stycznia zwiększy się ilość pobieranych plików).

Aplikacje te dają nam niewyobrażalną wcześniej elastyczność - całą siłę roboczą w zasięgu ręki. Możemy dodawać do nich notatki z wielu urządzeń, synchronizować je za każdym razem, gdy ich używamy, a nawet pozwalać innym osobom dodawać i skreślać pozycje na tych listach, gdy są potrzebne. Są to listy rzeczy do zrobienia, kalendarze i osobisty asystent w jednym.

Ale to wszystko wiąże się z kosztami.

Musimy się upewnić, że one zsynchronizowane we wszystkich urządzeniach, więc pilna aktualizacja w telefonie jest możliwa do wykonania na komputerze (i biada, jeśli bateria się wyczerpała). Jeśli ktoś doda jakieś zadanie, możemy je przegapić i spowodować problemy. Jeśli ktoś zakończy zadanie, możemy nie zobaczyć powiadomienia i spróbować zrobić to samemu, tracąc czas i wysiłek.

A jeśli spróbujesz dodać zbyt wiele elementów lub masz zbyt wielu użytkowników, czy zostaniesz poinformowany, że brakuje Ci miejsca i będziesz musiał zapłacić więcej? Tak jak piszesz kluczową notatkę, oczywiście.

Myślę, że cyfrowe listy rzeczy do zrobienia są idealnym rozwiązaniem dla zorganizowanych zespołów, które muszą zarządzać zadaniami grupowymi. Osobistości typu A , które są zawsze efektywne.

Mimo to, ze względu na atrakcyjność i rzekomą łatwość pisania cyfrowych list rzeczy do zrobienia, "wracam" do list papierowych. Jeśli muszę śledzić listę zadań i projektów - tych, nad którymi tylko ja pracuję - zapisuję listę w notatniku A4 i zaznaczam je.

Jeśli muszę iść do sklepu, zapisuję potrzebne rzeczy w notatniku Post-it (i mogę go przykleić do uchwytu wózka na zakupy, więc mam obie ręce wolne, aby zabrać rzeczy z półek - mała wskazówka dla Ciebie, tam).

Nie muszę się martwić o to, że inni ludzie będą go aktualizować - jeśli chcą, muszę pożyczyć im długopis - a kartka nigdy nie skończy się na baterii. Jeśli chodzi o miejsce do przechowywania, zawsze wiem, ile mam - najpierw jedną stronę, potem drugą.

Jest też ciekawy punkt widzenia w artykule Guardiana, na temat list cyfrowych, które być może dają nam możliwość zapisywania zbyt dużej ilości. Cytuje on profesora Andy'ego Miah, który jest katedrą komunikacji naukowej i mediów przyszłości na Uniwersytecie w Salford.

"Zamiast tego stają się one prawie jak listy życzeń - małe listy miłosne do nas samych o rzeczach, które powinniśmy robić. Wszystkie te rzeczy są równie pilne i to poczucie pilności wydaje się być również cechą charakterystyczną naszych czasów, spotęgowaną przez życie, które zawsze jest online".

Nawet jeśli mówimy tylko o prostej wydajności, to przypuszczalnie posiadanie mniejszej ilości rzeczy do zrobienia oznacza, że możemy zrobić więcej. Co więcej, istnieją badania, w których badacze badają, czy zapisanie czegoś może pomóc nam w nauce danego przedmiotu.

Ponadto, na poziomie czysto emocjonalnym, lubię mieć historię ukończonych zadań, które mogę trzymać i czytać, przeciągać palce nad nimi, a następnie umieszczać je na półce z innymi pamiętnikami i notesami. Nasza historia, nasze wspomnienia, nasze osiągnięcia. To wspaniałe, że możemy zmieścić całe biblioteki w dłoni - ale gdzie w tym piękno?

Zobacz

Nacinarka do kartonu - co warto wiedzieć

Prowadząc magazyn czy firmę wysyłkową masz do czynienia z olbrzymią ilością kartonów. I...

Leasing urządzeń drukujących - czy to się...

Niezależnie od tego, czy prowadzisz małą, czy dużą firmę, drukarka jest jednym z...

Jak zapobiegać smugom z mopa

Czy nie nienawidzisz, kiedy poświęcasz czas i energię na mopowanie podłóg, tylko po to, aby...