Polecamy

Co zrobić w sytuacji, gdy drukarka nie rozpoznaje nowego...

Użyć arkuszy kalkulacyjnych, aby zorganizować swoje biuro

Poradnik

Wersja cyfrowa kontra wersja papierowa. Co jest lepsze?

Jeśli chcesz czuć się kontrolowany, użyj komputera. Jeśli chcesz to zrobić, użyj papieru.

Jako firma papiernicza, w interesie Euroffice'u jest, aby przy pisaniu listy rzeczy do zrobienia używać pióra i papieru. Dlatego na blogu o listach rzeczy do zrobienia zalecamy, aby do ich tworzenia używano notesu i ołówka.

I miałbyś rację. Wolę używać długopisu i papieru. Ale to tylko przypadek.

Każdy telefon, tablet i komputer ma obecnie oprogramowanie do tworzenia list rzeczy do zrobienia, wbudowane w funkcjonalność urządzenia lub pobrane przez nas, ponieważ mówimy sobie, że będziemy bardziej produktywni, zorganizowani i zrobimy wszystko. (Wyobrażam sobie, że tuż przed 1 stycznia zwiększy się ilość pobieranych plików).

Aplikacje te dają nam niewyobrażalną wcześniej elastyczność - całą siłę roboczą w zasięgu ręki. Możemy dodawać do nich notatki z wielu urządzeń, synchronizować je za każdym razem, gdy ich używamy, a nawet pozwalać innym osobom dodawać i skreślać pozycje na tych listach, gdy są potrzebne. Są to listy rzeczy do zrobienia, kalendarze i osobisty asystent w jednym.

Ale to wszystko wiąże się z kosztami.

Musimy się upewnić, że one zsynchronizowane we wszystkich urządzeniach, więc pilna aktualizacja w telefonie jest możliwa do wykonania na komputerze (i biada, jeśli bateria się wyczerpała). Jeśli ktoś doda jakieś zadanie, możemy je przegapić i spowodować problemy. Jeśli ktoś zakończy zadanie, możemy nie zobaczyć powiadomienia i spróbować zrobić to samemu, tracąc czas i wysiłek.

A jeśli spróbujesz dodać zbyt wiele elementów lub masz zbyt wielu użytkowników, czy zostaniesz poinformowany, że brakuje Ci miejsca i będziesz musiał zapłacić więcej? Tak jak piszesz kluczową notatkę, oczywiście.

Myślę, że cyfrowe listy rzeczy do zrobienia są idealnym rozwiązaniem dla zorganizowanych zespołów, które muszą zarządzać zadaniami grupowymi. Osobistości typu A , które są zawsze efektywne.

Mimo to, ze względu na atrakcyjność i rzekomą łatwość pisania cyfrowych list rzeczy do zrobienia, "wracam" do list papierowych. Jeśli muszę śledzić listę zadań i projektów - tych, nad którymi tylko ja pracuję - zapisuję listę w notatniku A4 i zaznaczam je.

Jeśli muszę iść do sklepu, zapisuję potrzebne rzeczy w notatniku Post-it (i mogę go przykleić do uchwytu wózka na zakupy, więc mam obie ręce wolne, aby zabrać rzeczy z półek - mała wskazówka dla Ciebie, tam).

Nie muszę się martwić o to, że inni ludzie będą go aktualizować - jeśli chcą, muszę pożyczyć im długopis - a kartka nigdy nie skończy się na baterii. Jeśli chodzi o miejsce do przechowywania, zawsze wiem, ile mam - najpierw jedną stronę, potem drugą.

Jest też ciekawy punkt widzenia w artykule Guardiana, na temat list cyfrowych, które być może dają nam możliwość zapisywania zbyt dużej ilości. Cytuje on profesora Andy'ego Miah, który jest katedrą komunikacji naukowej i mediów przyszłości na Uniwersytecie w Salford.

"Zamiast tego stają się one prawie jak listy życzeń - małe listy miłosne do nas samych o rzeczach, które powinniśmy robić. Wszystkie te rzeczy są równie pilne i to poczucie pilności wydaje się być również cechą charakterystyczną naszych czasów, spotęgowaną przez życie, które zawsze jest online".

Nawet jeśli mówimy tylko o prostej wydajności, to przypuszczalnie posiadanie mniejszej ilości rzeczy do zrobienia oznacza, że możemy zrobić więcej. Co więcej, istnieją badania, w których badacze badają, czy zapisanie czegoś może pomóc nam w nauce danego przedmiotu.

Ponadto, na poziomie czysto emocjonalnym, lubię mieć historię ukończonych zadań, które mogę trzymać i czytać, przeciągać palce nad nimi, a następnie umieszczać je na półce z innymi pamiętnikami i notesami. Nasza historia, nasze wspomnienia, nasze osiągnięcia. To wspaniałe, że możemy zmieścić całe biblioteki w dłoni - ale gdzie w tym piękno?

Zobacz

Nacinarka do kartonu - co warto wiedzieć

Prowadząc magazyn czy firmę wysyłkową masz do czynienia z olbrzymią ilością kartonów. I...

Leasing urządzeń drukujących - czy to się...

Niezależnie od tego, czy prowadzisz małą, czy dużą firmę, drukarka jest jednym z...

Jak zapobiegać smugom z mopa

Czy nie nienawidzisz, kiedy poświęcasz czas i energię na mopowanie podłóg, tylko po to, aby...