Polecamy

Jaki toner do drukarki laserowej jest najlepszy?

Dlaczego warto używać oryginalnych tuszy i tonerów?

Oryginały czy zamienniki?

Dlaczego warto używać oryginalnych tuszy i tonerów?

W każdej firmie niezależnie od jej wielkości jest mnóstwo tak zwanej „papierkowej roboty”. Od wielu lat w szeregu firm do drukowania firmowych dokumentów wykorzystywane są urządzenia marki Hewlett-Packard. Są to urządzenia drukujące bardzo szybko i sprawnie, a przy tym zapewniające wysoką jakość wydruków. Oczywiście pod warunkiem, że oryginalne tusze i tonery nie zostaną zastąpione zamiennikami. W takiej sytuacji komplikacje tylko czekają.

Seria HP

HP OfficeJet Pro H obejmuje urządzenia,w  których została wykorzystana najnowsza technologia HP PageWide. W urządzeniach tych zastosowana została nieruchoma głowica, której szerokość jest równa szerokości arkusza papieru, dzięki czemu w ramach jednego przebiegu drukowana jest cała strona. Pozwala to na drukowanie z zawrotną szybkością 70 stron na minutę! Oznacza to, że na wydrukowanie jednej strony urządzenia z tej serii potrzebują zaledwie 0,8 sekundy! Aby ta rewolucyjna technologia mogła zostać w pełni wykorzystana konieczne jest korzystanie z oryginalnych tuszów HP. Wydruki czarno-białe wykonane tymi tuszami są ostre i bardzo wyraźne. Również wydrukowane w kolorze materiały reklamowe firmy z daleka przyciągają uwagę. Niezwykła precyzja i maksymalna wydajność urządzenia  HP OfficeJet Pro X jest możliwa tylko w połączeniu z oryginalnym wkładem atramentowym. 

Oryginalne wkłady HP działają bezbłędnie

Tusze produkowane przez HP są kalibrowane tak, aby nie dochodziło do zatkania dysz w urządzeniu drukującym. Stosując zamienniki ryzyko, że drukarka zostanie uszkodzone znacznie się zwiększa. Firma Quality Logic przeprowadziła szereg badań, w których porównała oryginalne tusze od HP z zamiennikami pochodzącymi od różnych producentów. Wyniki badań wykazały, ze spośród zamienników aż 15,7 procent nie spełniało swoich funkcji od razu po wyjęciu z opakowania lub uległo awarii w trakcie pracy. Zamienniki nie drukowały jednego z kolorów lub niewłaściwie je mieszały, powodowały błędy na poziomie oprogramowania, często też przeciekały, co mogło stać się przyczyną trwałego uszkodzenia drukarki. Zdecydowanie też szybciej niż oryginały zamienniki świeciły pustkami. Dokumenty, które zostały wydrukowane z wykorzystaniem zamienników były bardzo blade, bardzo często nadawały się wyłącznie do użytku wewnętrznego. Firma Quality Logic przeprowadzała badania porównawcze także oryginalnych kaset z tonerami HP.

Do badań wybrała 216 zamienników pochodzących od 9 producentów. Wyniki przeprowadzonych badań były bardzo podobne do tych, które uzyskano w przypadku tuszów. Nie wystąpiły żadne problemy przy używaniu oryginalnych tonerów HP. Z kolei wskaźnik awarii, które wystąpiły w przypadku używania zamienników wyniósł 41,7 procent. W trosce o środowisko Zamienniki działają nieprawidłowo, bardzo szybko zużywają się, na wysypiskach ląduje ich mnóstwo. Firma HP dokłada wszelkich starań, aby jej tonery i tusze były produktami, którym można nadać drugie życie. Od 20 lat działa program HP Planet Partners, dzięki niemu udało się odzyskać ponad 200 000 pustych opakowań po tonerach i tuszach.

Zobacz

Jaki toner do drukarki laserowej jest najlepszy?

Drukarki laserowe do druku wykorzystują tonery. Są one sprzedawane w specjalnych kasetach. Na...

Zamienniki tuszów do drukarek Hewlett-Packard:...

Postanowiliśmy przetestować pięć zamienników tuszy do drukarek HP. Wybraliśmy te, które...

Jaki tusz do drukarki HP?

Wybierając tusze, należy kierować się przede wszystkim typem i modelem drukarki, do której...