Polecamy

Czy tusze do drukarek różnych producentów mają ten sam wkład?

Wersja cyfrowa kontra wersja papierowa. Co jest lepsze?

Drukowanie w domu

Jak drukować zdjęcia w domu? Posłuchaj rad!

Tym razem chcemy powiedzieć nieco o drukowaniu zdjęć be wychodzenia z domu. Zima ma się ku końcowi więc pojawią  się cieplejsze dni i za nimi również coraz więcej szans na spacery a tam oczywiście na świetne zdjęcia. Obecnie znajdziemy w sprzedaży całkiem sporo różnych drukarek, które będą właśnie w stanie wydrukować nam w odpowiedni sposób zdjęcia w domu. Każdy producent drukarek ma swojej ofercie również wielofunkcyjne urządzenie do użytku niekomercyjnego. Najczęściej takie sprzęty maja w nazwie określenie photo, od tej reguły są również odstępstwa i np. Canon posiada w sprzedaży urządzenia sygnowane marką Pixma i to one odpowiadają właśnie za drukowanie zdjęć. Również urządzenia drukujące od HP przygotowywane są w formie odpowiadającej za drukowanie zdjęć jak np. DeskJet3785, który pozwala na drukowanie zdjęć z portali społecznościowych. Oczywiście te drukarki, które odpowiadają za drukowanie zdjęć będą oczywiście wykorzystywały tusz. Jeśli chodzi o laserówki, które mogą drukować zdjęcia będą to już urządzenia z górnej półki cenowej.

Jaką drukarkę fotograficzną wybrać

Zakup drukarki fotograficznej należy sobie odpowiednio przemyśleć. Producenci starają się do swoich urządzeń wprowadza dodatki, które będą ułatwiać ich wykorzystywanie. Dzięki temu faktycznie będzie można znaleźć sporo ciekawych urządzeń, które pozwolą na udane drukowanie zdjęć. Szukając sprzętu dla siebie na pewno będzie warto zwrócić uwagę również  na to czy są alternatywne materiały jak tusze zamienniki, ponieważ to właśnie dzięki nim będzie można wykonywać wydruki przy zachowaniu racjonalnych tego kosztach. Jeśli masz już upatrzoną kolorową drukarkę atramentową to zobacz czy w sprzedaży znajdują się również zamienniki do tego modelu i będzie można drukować tanio. O czym pamiętać przy eksploatacji.

Oczywiście drukarki fotograficzne pozwalają także na drukowanie innych treści. Bardzo często mają one jedną głowicę i to oznacza, że będzie ona wbudowana w urządzenie. Atramentówki inaczej niż laserówki nie mogą mieć dłuższej przerwy w pracy, przynajmniej raz w tygodniu należy coś nimi drukować, by dysze nie zostały zapchane przez wysychający tusz.

Jak przygotować zdjęcia do druku

Każdemu pewnie zdarza się zrobić zdjęcie, które nie będzie wyglądać zbyt dobrze, dlatego w takiej sytuacji rozwiązaniem będzie dokonanie jakiegoś retuszu, nasycenia barw, kadrowania, takie przygotowanie zdjęcia do drukowania będzie faktycznie bardzo istotne i trzeba o tym pamiętać. W wielu przypadkach niedoskonałe zdjęcie będzie można w ten sposób zdecydowanie poprawić i na pewno warto to zrobić. Jeśli retusz się nie uda to można ponownie go wykonać wracając do stanu wyjściowego zdjęcia.

Pamiętaj o papierze

Przy drukowaniu zdjęć w domu należy również pamiętać o tym jak bardzo ważną kwestia będzie również wykorzystywanie dobrego papieru, ponieważ od tego na jakim papierze będzie się drukowało również będzie zależało czy zdjęcia faktycznie będą się dobrze prezentować. Jest to inny papier niż ten na co dzień wykorzystywany do drukowania. To co będzie tutaj bardzo popularne to wybór papieru błyszczącego albo matowego. Do albumu na pewno warto wybrać błyszczący papier, bo wtedy zdjęcia wyglądają najlepiej, a jednocześnie w albumie nie ma obaw, że odbijać się będą palce. 

Zobacz

Jaki jest najlepszy papier do drukowania w domu?

W większości przypadków zależy to całkowicie od tego, co chcesz wydrukować, czy są to...

Drukowanie zdjęć – poradnik

Nie powinniśmy dopuszczać do sytuacji, w której wspomnienia z urlopu staną się tylko...

Druk w formacie A3 – poradnik wyboru drukarki A3

Szukając drukarki najczęściej skupiamy się na urządzeniach, które będą drukować w...