Polecamy

Godne polecenia tanie i wydajne modele drukarek laserowych

Wybieramy tusz do drukarki

Poradnik

Bądź najlepszym kandydatem do pracy

To fakt: wielu ludzi szuka teraz pracy. W gospodarce nie robi się tak gorąco i potencjalny pracownik musi zrobić wszystko, co w jego mocy, aby oddzielić się od (coraz większej) puli kandydatów. Na szczęście, przy odpowiednim wyposażeniu i odrobinie podniecenia, łatwo jest dokonać wyróżniającego się wyboru podczas poszukiwania pracy. Oto kilka pomocnych wskazówek:

CV Twoje CV i list motywacyjny będą najprawdopodobniej pierwszą rzeczą, którą potencjalny pracodawca zobaczy z Tobą, i prawdopodobnie ostatnią rzeczą, która pozostanie w aktach po Twojej rozmowie kwalifikacyjnej. Pracodawcy spojrzą na to i zobaczą, czy w ogóle chcą się z tobą spotkać, a po tym, jak to zrobią, będą szukać przypomnień o tym, dlaczego uznali, że to dobry pomysł. To twoja pierwsza linia obrony w wojnie z bezrobociem, a zbyt niewielu autorów życiorysów traktuje to wystarczająco poważnie.

Twoim pierwszym krokiem jest oczywiście sporządzenie listy. Każdy życiorys będzie zawierał pewne standardowe elementy: listę umiejętności, historię pracy, doświadczenie edukacyjne, itd. Sposób, w jaki prezentujesz te umiejętności, musi być dostosowany do poszukiwanej pracy, a w Internecie jest wiele zasobów, które mogą Ci w tym pomóc. Oto lista dziesięciu wskazówek do pisania CV, które zawsze były dla mnie bardzo pomocne. Rozejrzyj się trochę, a nie zabraknie Ci innych list, które pomogą Ci stworzyć życiorys idealny do pracy, której szukasz.

Oto część, o której wiele osób nie myśli w tej epoce cyfrowej: jak Twoje CV jest drukowane. Dużo czasu będziesz mógł uzyskać wysyłając swoje CV pocztą elektroniczną, ale jeśli praca wymaga wydrukowania, pomyśl o tym jako o bonusie: masz szansę wyróżnić się jeszcze bardziej. Zawsze byłem fanem Southworth Credentials Linen Paper, ponieważ jest bogaty, naturalny w dotyku i jest nieco cięższy od standardowego papieru do drukarek. Wszystko, co może nadać Twojemu życiorysowi trochę tonu i odrobinę więcej (szukaj czegoś więcej niż 20lb. papieru, płótno połączone powyżej jest 24lb. na przykład) sprawi, że o wiele trudniej będzie go przeoczyć w stosie identycznych kopii atramentowych. Granit jest również dobrym wyborem na życiorysy, ponieważ ma trochę łupkowych kolorów, aby zapewnić bogaty, profesjonalny wygląd.

Wizytówki Na temat drukowania, jedną z rzeczy, które wiele osób przeoczyło jest pomysł stworzenia własnej wizytówki. Większość osób nie jest skłonna wyłudzić wysokich kosztów początkowych związanych z wykonaniem wizytówek w sitodruku, biorąc pod uwagę, że za każdym razem, gdy zmieniają się informacje na wizytówce (adres, numer telefonu itp.), należy wykonać cały nowy zestaw wizytówek, wraz z nowymi kosztami początkowymi.

Na szczęście, firmy takie jak Avery (jedna z największych firm w branży etykiet dla majsterkowiczów) produkują wysokiej jakości wizytówki z możliwością nadruku, co pozwala każdemu na wydrukowanie profesjonalnie wyglądających wizytówek za ułamek ceny pre-mades. Po raz pierwszy dowiedziałem się o tym, kiedy zrobiłem kilka wizytówek z wątpliwym tytułem "niezależny dziennikarz", ale powiem wam, że kiedy "niezależny" oznacza "bezrobotny i spłukany", fajnie było być jedynym w pokoju z wizytówką.

Przeczytaj również: Szef tobą manipuluje? Oto 5 sposobów jak sobie z tym radzić.

Właśnie niedawno mój szef znalazł się w drodze na targi i zdał sobie sprawę, że nie ma żadnych wizytówek. Podczas gdy ponowne zamówienie od dużego dostawcy może trwać tygodniami, mógł usiąść z szablonem .pdf i wydrukować się ze stosu przed wyjściem z domu. I moim zdaniem najlepszą rzeczą jest wolność, jaką może zaoferować samodrukowanie. Znam studentów sztuki, którzy odtwarzali klasyczne obrazy na swoich wizytówkach, ludzi z teatru, którzy umieszczali w rogu pełnokolorowe ujęcia oraz wiele innych równie niesamowitych projektów, które były drukowane za cenę tuszu. Ponadto, można wydrukować serię czarno-białych kart podstawowych, aby wrzucić je do rybnych miseczek i spróbować wygrać darmowe kanapki. Każdy produkt, który ma potencjał, aby zdobyć dla mnie darmową kanapkę jest A-okay w mojej książce.

Koperty i etykiety adresowe Po raz kolejny, to jest coś, co wydaje się, że poszedł na marginesie w tej erze cyfrowej, ale ciężko skopiowany list uzupełniający może przejść długą drogę do cementowania się w umyśle przyszłego pracodawcy jako ktoś, kto poważnie podchodzi do tego stanowiska. Nawet jeśli Twój list jest w zasadzie ubrany w wersję "dziękuję za poświęcony czas", otrzymanie prawdziwej korespondencji od Ciebie po rozmowie kwalifikacyjnej jest sposobem, aby dać im znać, że doceniasz tę możliwość i czekasz na odpowiedź od nich. Ponownie, styl idzie długą drogę.

Użyj tego samego rodzaju wysokiej jakości papieru, którego użyłeś do swojego życiorysu, i odbierz kilka pasujących kopert, aby Twój list wyróżniał się na tle listy śmieciowej. Następnie masz jeszcze jedną szansę, aby zabłysnąć kreatywnością: niestandardowe etykiety adresowe.

Po raz kolejny Avery podnosi talerz z całą linią produktów dla majsterkowiczów. Jeśli chcesz po prostu użyć ładnej czcionki i zachować prostotę, skorzystam z przezroczystych etykiet, aby jakość Twojej koperty nabrała blasku. Możesz też wziąć kilka nieprzezroczystych etykiet i zrobić mały projekt graficzny, aby Twój adres zwrotny naprawdę się wyróżniał. Przywiąż go do swojej wizytówki i masz spójny pakiet, który mówi światu pracy, że jesteś profesjonalistą, lub co najmniej amatorem z ich wszystkich spraw w porządku.

Wreszcie, i to może wydawać się głupie pochodzące z bloga o materiałach biurowych: trzymaj brodę w górze. Czasy są ciężkie, a wielu ludzi desperacko szuka pracy. I choć może się wydawać, że ktoś, kto dosłownie błaga o pracę, byłby atrakcyjny dla pracodawcy, o wiele ważniejsze jest, aby mieć zaufanie do swoich możliwości i umiejętności i pokazać to w kontaktach z przyszłym szefem. Rozegraj to fajnie i stań na własnych siłach, a wszystko będzie dobrze. Powodzenia, życzę wam wszystkiego najlepszego.

Zobacz

Nacinarka do kartonu - co warto wiedzieć

Prowadząc magazyn czy firmę wysyłkową masz do czynienia z olbrzymią ilością kartonów. I...

Leasing urządzeń drukujących - czy to się...

Niezależnie od tego, czy prowadzisz małą, czy dużą firmę, drukarka jest jednym z...

Jak zapobiegać smugom z mopa

Czy nie nienawidzisz, kiedy poświęcasz czas i energię na mopowanie podłóg, tylko po to, aby...