Polecamy

Co zrobić w sytuacji, gdy drukarka nie rozpoznaje nowego...

Jak zapobiegać smugom z mopa

Modele drukarek

10 najlepszych drukarek

Niezależnie od tego, czy chcesz wydrukować zdjęcia z wakacji, czy tylko dla administratora biura domowego, znajdź urządzenie, które jest dla Ciebie odpowiednie.

Do czego używasz swojej drukarki? Jeśli są to prawie wszystkie przedmioty domowego biura, takie jak karty pokładowe, listy i dokumenty, można uciec od czegoś całkiem taniego. Ale jeśli drukujesz dużo zdjęć lub chcesz skanować i kopiować dokumenty, potrzebujesz czegoś, co nazywa się "wszystko w jednym". Większość modeli tutaj skanuje i kopiuje. Niektóre z nich są też podwójne jako faksy.

Najlepszą wygodą, jaką może zaoferować drukarka jest łączność bezprzewodowa, dzięki czemu można drukować z laptopa w dowolnym miejscu w domu, a nie tylko z komputera w gabinecie. Większość drukarek posiada teraz wi-fi - także wszystkie tutaj. Niektóre z nich pracują teraz również ze smartfonem lub tabletem - zwróć uwagę na AirPrint, aby zapewnić kompatybilność z telefonami Apple i Google Cloud Print dla systemu Android.

Cenowe maszyny mają zazwyczaj większą prędkość drukowania, chociaż do użytku domowego rzadko jest to priorytetem.

1. Canon PIXMA MG7752 Drukarka All-in-one:

Jest to doskonała wszechstronna drukarka, szczególnie dla miłośników fotografii. Najwyższej klasy maszyna wykorzystuje sześć różnych atramentów, w tym dwa czarne, aby zapewnić wyjątkowo dobre wydruki fotograficzne. Do dyspozycji są dwie kasety na papier, które ułatwiają przełączanie między dokumentami i zdjęciami. Ekran dotykowy jest jasny, kolorowy i łatwy w obsłudze. Jest bezprzewodowy i współpracuje również z telefonami komórkowymi. Jest to doskonała wszechstronna drukarka, ale szczególnie dla miłośników fotografii.

2. Canon MAXIFY MB2050 Drukarka All-in-one:

To trochę na boku, ale drukarka Canona robi dużo za mało pieniędzy. Ma cztery wkłady atramentowe (trzy oddzielne kolorowe i jeden czarny). Jest sterowana za pomocą przycisków pod ekranem: to nie jest ekran dotykowy. Jakość zdjęć jest dobra, ale należy pamiętać, że drukarka nie może dotrzeć do krawędzi papieru.

3. Epson Expression Photo XP-8500:

XP8500 ma cichy, szorstki wygląd, ale jest potęgą pod maską. Płaski front otwiera się, aby odsłonić tacę na papier, zamykając się ponownie po naciśnięciu przycisku, dzięki czemu zajmuje niewiele miejsca na biurku. Jakość obrazu jest na tyle dobra, że można jej używać do drukowania zdjęć, między innymi dlatego, że posiada sześć oddzielnych wkładów z atramentem. Jest wyjątkowo łatwy w konfiguracji i oferuje bezprzewodowe drukowanie za pośrednictwem aplikacji AirPrint, Google Cloud Print i własnej aplikacji firmy Epson. Duży ekran dotykowy (6,8 cm) jest szybki i czuły. Jest to niezwykle wszechstronne urządzenie.

4. HP DeskJet 3630 Drukarka All-in-One:

Jest to mniej więcej tak tanie jak drukarki, ale zawiera łączność bezprzewodową, skaner i kopiarkę. Jakość druku jest od średniej do dobrej, ale za tę cenę trudno się z nią kłócić, jeśli użycie jest umiarkowane. Historycznie, drukarka, która była tania w zakupie, miała wysokie koszty atramentu. Tutaj możesz wybrać Instant Ink gdzie płacisz miesięczny abonament, który znacznie obniża koszty w porównaniu do zakupu wkładów indywidualnie. Należy pamiętać, że jakość budowy jest średnia.

5. Epson WorkForce WF-7110DTW:

Jeśli musisz drukować duże nakłady, ten obsługuje papier o rozmiarze do A3. Istnieją osobne wkłady kolorowe - lepsze niż łączone, gdzie trzeba kupić nowy, gdy skończy się jeden z trzech kolorów. Epson jest tradycyjnie doskonały do zdjęć i ta drukarka nie zawodzi. Zaskakująco, biorąc pod uwagę możliwości formatu A3, jest to duża maszyna, więc upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca.

6. Brat MFC-J4620DW:

Podobnie jak Epson WorkForce, ta duża i poważna drukarka zarządza zarówno papierem A3, jak i A4. Można również skanować, kopiować i faksować strony do formatu A4. Jakość druku jest dobra, choć dokumenty monochromatyczne są lepsze niż kolorowe. Specjalny system podawania arkuszy papieru może być głośniejszy niż niektóre drukarki, choć oznacza to również, że jest szybki. Sterowanie za pomocą kolorowego ekranu dotykowego jest proste i proste.

7. HP DeskJet 3720 Drukarka All-in-one:

HP twierdzi, że jest to najmniejsze w swojej klasie rozwiązanie typu all-in-one. Z pewnością jest to jeden z najjaśniejszych kolorów. W przeciwieństwie do niektórych, ten nie radzi sobie z drukowaniem dwustronnym (lub "dupleksowym"), ale jest bezprzewodowy i skanuje i kopiuje, jak również drukuje. Aby to zrobić, ten mały HP musiał pominąć płaski skaner, decydując się na system, który wyciąga dokument do skanowania, więc nie jest dobry do skanowania z cennego starego hardback, powiedzmy. Jakość kopiowania jest odpowiednia, ale nie wybitna, więc najlepsze do okazjonalnego użytku.

8. Kodak Verité 55:

Kodak wycofał się z branży drukarskiej kilka lat temu, ale ten model, wykonany przez nowego właściciela Funai, jest dobry cenowo. Dostarczany jest z pełnowymiarowymi kartridżami, a nie z wersjami startowymi, jakie posiada większość drukarek. A ponieważ ma NFC, to jest szczególnie łatwe do podłączenia do kompatybilnego telefonu Android, powiedzieć. Posiada również aplikacje Kodak do łatwego drukowania z iPhone'a lub telefonu z systemem Android. Nie ma jednak ekranu dotykowego i nie można na nim drukować dwustronnie. I nie będzie działać jako faks.

9. Canon PIXMA MG2950 Drukarka All-in-one:

Kolejna okazyjna drukarka, maszyna Canona, jest imponująca pod względem ceny. Jakość druku jest dobra, ma niewielkie rozmiary i jest dostępna w wersji czarnej lub białej. Elementy sterujące to tylko proste przyciski, ale funkcje obejmują wi-fi, skanowanie i kopiowanie. Nie może wykonywać odbitek zdjęć bez granic i jest głośna w działaniu, ale te usterki nie powinny być wyłącznikiem w tej cenie.

10. HP Envy 7640 Drukarka All-in-One:

Gama produktów Envy firmy HP jest niezmiennie wysokiej jakości, o doskonałej niezawodności i dobrej jakości druku. Ten model posiada oddzielną tacę na papier fotograficzny o rozmiarze mniejszym niż A4. Może również korzystać z usługi subskrypcji Instant Ink firmy HP. Sterowanie za pomocą ekranu dotykowego jest szybkie i szybkie, dzięki czemu obsługa tej drukarki jest łatwa i satysfakcjonująca. Dodatkowe funkcje obejmują złącze NFC, gniazda kart pamięci USB i SD oraz drukowanie dwustronne. Zajmuje to sporo miejsca na biurku.

Werdykt

Jeśli rzadko używasz drukarki, wystarczy jeden z tańszych modeli (Canon Pixma MG2950 lub HP DeskJet 3630). Jednak dla lepszej jakości druku i prawdziwej wszechstronności, prawdziwym wyróżnikiem jest tutaj Canon Pixma MG7752. Kosztuje on więcej z przodu, ale działa naprawdę dobrze. Podobnie aparat Epson Expression Photo XP-8500 ma wiele do zaoferowania i jest niezwykle łatwy w obsłudze.

 

Zobacz

Jakie drukarki z systemem stałego zasilania...

Postanowiliśmy przetestować drukarki atramentowe z system stałego zasilania tuszem, których...

Godne polecenia tanie i wydajne modele drukarek...

Nie wszyscy lubią czytać na ekranie, jest też mnóstwo osób, które w drukowanej postaci...

Który model drukarki laserowej jest najbardziej...

Wybierając drukarkę, zwracamy uwagę na jej parametry techniczne, zapominając przy tym, że...