Polecamy

Jak nie dopuścić do tego, aby skrzynka odbiorcza przejęła twoje...

Czy naprawdę opłaca się kupować do drukarki oryginalny tusz?

Poradnik

Czy można zapobiec wysychaniu tuszu do drukarki?

Problem, z którym bardzo często stykają się użytkownicy drukarek atramentowych jest zaschnięty tusz w dyszach. To zaniedbanie tylko z pozoru jest niegroźne, w rzeczywistości może doprowadzić do takiego uszkodzenia urządzenia, że naprawa będzie niemożliwa. Dzięki przeprowadzeniu na szeroką skalę badań udało się uzyskać wiedzę pozwalającą na podjęcie działań, które sprawią, że tusz do drukarki nie będzie zasychał.

Działania zapobiegające wysychaniu tuszu do drukarki Najlepszym i jednocześnie najbardziej prostym sposobem na to, aby uniknąć problemów z zasychaniem tuszu jest regularne drukowanie. Tusze mają płynną konsystencję. Oznacza to, ze tusz może się wylać, zostawić plamę, a nawet wyparować. W składzie tuszu są substancje higroskopijne, koagulanty, polimery, anti-curle, związki chelatowe, humectanty, anti-kogationy, substancje konserwujące. Tak długa lista składników sprawia, że atramentowy wkład do drukarki jest bardzo skomplikowaną mieszaniną. Jak inne substancje w stanie ciekłym, także i wkład drukarkowy może przejść w stan stały – ma zdolność krzepnięcia. Gdy proces ten zajdzie w dyszach głowicy, pojawiają się problemy. Usunięcie zaschniętych drobinek tuszu jest bardzo trudne, czasem wręcz niemożliwe. To efekt tego, że otwory w dyszach mają otwory mikroskopijnej wielkości. Rudy uczula więc Klientów, którzy kupują drukarkę atramentową, aby regularnie jej używali.

Aby tusz nie zasechł wystarczy wydrukować dowolny tekst raz na kilka dni.Typ drukarki także ma znaczenie Osoby, które są zapominalskie powinny postawić na drukarkę z funkcją automatycznego oczyszczania głowicy. Wybierając taki model można zapomnieć o regularnym drukowaniu. Trzeba jedynie pamiętać o tym, aby drukarka była podłączona do gniazdka. Rozwiązanie to nie jest jednak pozbawione wad. Czyszczenie drukarki odbywa się o różnych porach, urządzenie może się więc automatycznie włączyć w środku nocy czy nad ranem. U domowników może to wywołać nagły wzrost ciśnienia. Nie jest to jednak zbyt wysoka cena jeśli weźmiemy pod uwagę komfort korzystania z drukarki z funkcją automatycznego czyszczenia głowicy. Drukarki atramentowe z taką funkcją ma w swojej ofercie przede wszystkim firma Brother.

Oprócz tego, że są to urządzenia bardzo wygodne w eksploatacji to ich zaletą jest też to, że istnieją do nich zamienniki tuszów we wszystkich kolorach CMYK. Do urządzeń wielofunkcyjnych marki Brother, które cieszą się bardzo dużą popularnością należy model DCP-J105. Jest to model, który posiada wszystkie funkcje przydatne w warunkach domowych. Drukarka DCP-J105 współpracuje z tuszami LC-529/525 XL. Jest dostępna w naszym sklepie. Oferujemy nie tylko oryginalne tusze Brother, ale także wysokiej jakości zamienniki. Jeśli mimo naszych wskazówek tusz w Twojej drukarce zaschnie, możesz spróbować wyczyścić głowicę korzystając z programu dołączonego przez jej producenta. Jeśli to nie pomoże, konieczna jest wizyta w serwisie, szczególnie jeśli jest to drukarka ze zintegrowaną głowicą. Jeśli masz jakieś pytania, odpowiemy na nie szczegółowo na Facebooku.

Zobacz

Nacinarka do kartonu - co warto wiedzieć

Prowadząc magazyn czy firmę wysyłkową masz do czynienia z olbrzymią ilością kartonów. I...

Leasing urządzeń drukujących - czy to się...

Niezależnie od tego, czy prowadzisz małą, czy dużą firmę, drukarka jest jednym z...

Jak zapobiegać smugom z mopa

Czy nie nienawidzisz, kiedy poświęcasz czas i energię na mopowanie podłóg, tylko po to, aby...