Polecamy

Co wybrać: oryginalny toner czy zamiennik?

Jak montować zamienniki tuszów w drukarkach HP?

Poradnik

Przejmij kontrolę nad swoim biurem

To może się zdarzyć najlepszemu z nas. Może to był sezon wakacyjny, albo psie dni lata. Może to była wysypka nieobecności pracowników. Bez względu na powód, biurowy harmonogram zboczył z toru. Być może było to do zaakceptowania przez jakiś czas, ale teraz grozi, że opieka z boku góry do ognistego upadku dwieście stóp poniżej. Musisz zapanować nad swoim biurowym rozkładem zajęć, ale czujesz, że to może być zbyt daleko idące. Giń! Giń!

Nigdy nie jest za późno. Będzie to wymagało trochę ciężkiej pracy, współpracy i determinacji, ale możesz mieć dobrze naoliwioną maszynę biurową, którą kiedyś miałeś. Narzędzia są właśnie tutaj. Wszystko, co musisz zrobić, to włożyć je do użytku. Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zacząć dzisiaj.

Zacznij od swojego biurka

Jedną z rzeczy, które być może zauważyłeś ześlizgując się pod radarem, jest twoje własne zaległości w robieniu rzeczy. Jeśli tak jest, to musisz zacząć od siebie i własnego biurka. Zacznij usuwać wszystkie rzeczy, które odkładałeś z tego czy innego powodu. Służy to podwójnemu celowi. Po pierwsze, o wiele łatwiej jest się zorganizować i zacząć nowy plan, jeśli zajmiesz się wczorajszymi śmieciami. Oznacza to spojrzenie na każdą kartkę papieru w skrzynce odbiorczej, zagracenie biurka i pozbycie się go w ten czy inny sposób. I nie, nie oznacza to tylko wsunięcia go do dolnej szuflady. Jeśli są rzeczy, które trzeba zrobić, teraz jest czas, aby je zrobić. Po drugie, produkcja czystego biurka daje Ci czystą głowę i pomaga Twojemu biurku zacząć wracać do normy. Najprawdopodobniej, Twoje opóźnienia w załatwianiu spraw sprawiły, że ktoś inny też się spóźnił.

Stwórz Folder Zasobów

Możesz to zrobić nie tylko na swoim komputerze, ale także zachęcić swoich pracowników, aby robili to samo na swoim. Folder z zasobami to coś, co ustawiłeś, że trzymasz w nim wszystkie swoje ważne zasoby (kto by się domyślił!). Możesz nawet wyjść poza stworzenie prostego folderu i stworzyć w nim foldery. Wtedy naprawdę możesz zabrać się do rzeczy. Rozdzielcie swoje dokumenty, zakładki internetowe i programy zgodnie z własnymi potrzebami. W jednym z tych folderów możesz także zapisywać artykuły i interesujące strony, na które natkniesz się w sieci lub za pośrednictwem poczty elektronicznej. W ten sposób, gdy będziesz chciał podzielić się nim z kimś innym (jak to nieuchronnie zrobisz), nie będziesz musiał spędzić połowy poranka próbując znaleźć go ponownie.

Nie przeocz też mocy tworzenia takiego folderu w realnym świecie. Komputery są świetne, ale czasami natrafiasz na zasoby i pliki, które nie są elektroniczne. Dlatego właśnie świetnie jest duplikować swój folder z zasobami z rzeczywistością. Zarówno Smead, jak i Universal tworzą wysokiej jakości foldery, które mogą być wykorzystane właśnie w takim celu. Jeśli natkniesz się na artykuły z czasopism lub wycinki z gazet, które chcesz zapisać, to właśnie tutaj możesz to zrobić. Jest to również doskonałe miejsce do przechowywania wysłanych lub otrzymanych notatek na temat polityki firmy.

Zaplanuj cotygodniowe spotkania dotyczące efektywności.

Nikt nie lubi chodzić na nudne spotkania, to na pewno. Ale jeśli możesz sprawić, że Twoi pracownicy rozumieją, jak ważne jest, aby pozostać na czas, być może przyjdą na spotkania z pomysłami pod ich pasami, gotowy do pomocy. Jeśli zauważysz, że niektórzy pracownicy nie lubią uczestniczyć, to wiesz, które z nich, aby mieć na bieżąco, jeśli chodzi o utrzymanie się na harmonogram i zwiększenie wydajności. Być może nadszedł czas, aby przyciąć trochę tłuszczu.

Enact Some Customer Relations

W czasie, gdy Twój harmonogram biura zaczyna się ślizgać, więc może mieć kontakt z Twoim najważniejszym atutem: Twoimi klientami i klientami. Poświęć czas, aby dać krzyk do wszystkich swoich ważnych klientów i upewnij się, że nadal wiedzą, że jesteś w pobliżu i nadal doceniają swoją firmę. Znajdź kilka miłych, ale niedrogich drobiazgów lub dowód uznania, aby wysłać do nich wszystkich. Ważną rzeczą jest tylko, aby utrzymać swój biznes w ich umysłach. Następnym razem, gdy będą potrzebować produktu lub usługi, które sprzedajesz, na pewno wrócą dookoła, a nie iść do konkurencji.

 

Zobacz

Nacinarka do kartonu - co warto wiedzieć

Prowadząc magazyn czy firmę wysyłkową masz do czynienia z olbrzymią ilością kartonów. I...

Leasing urządzeń drukujących - czy to się...

Niezależnie od tego, czy prowadzisz małą, czy dużą firmę, drukarka jest jednym z...

Jak zapobiegać smugom z mopa

Czy nie nienawidzisz, kiedy poświęcasz czas i energię na mopowanie podłóg, tylko po to, aby...