Polecamy

Leasing urządzeń drukujących - czy to się opłaca?

Co zrobić w sytuacji, gdy drukarka nie rozpoznaje nowego...

Poradnik

Użyć arkuszy kalkulacyjnych, aby zorganizować swoje biuro

Postarajmy się to jak najbardziej uprościć: jeśli nie używasz arkusza kalkulacyjnego do zarządzania swoim biurem lub firmą, popełniasz ogromny błąd. Rozumiemy, że myśl o arkuszu kalkulacyjnym - myśl o włączeniu nawet Microsoft Excel - sprawia, że chcesz zwinąć się w kulkę w rogu i zacząć delikatnie ssać kciuk. Cóż, dość tego płaczu! Arkusze kalkulacyjne nie mają się czego bać! W rzeczywistości, po tym jak zostaniesz wtajemniczony w całą swoją moc, będziesz się zastanawiał, dlaczego dawno nie zaprzyjaźniłeś się z zielonym potworem! Bez dalszego rozwodzenia się, porozmawiajmy trochę o wszystkich rzeczach, które system arkuszy kalkulacyjnych może zrobić, aby twoje biuro było bardziej zorganizowane, a twoje życie szczęśliwsze.

Organizowanie swoich zadań

A tutaj myślałeś, że arkusze kalkulacyjne są dobre tylko na chrupiące liczby! Absolutnie nie. Arkusze kalkulacyjne mogą być wykorzystywane do różnych funkcji, które nie mają nic wspólnego z księgowością ani budżetem. Tworzenie listy rzeczy do zrobienia to tylko jedna z wielkich rzeczy, w których arkusz kalkulacyjny może Ci pomóc. Wciąż możesz utknąć w starych sposobach tworzenia listy "rzeczy do zrobienia". Umieszczanie małych karteczek samoprzylepnych na całej powierzchni lub wypełnianie zeszytu przedmiotami do zrobienia.

Jest lepszy sposób. Wszystko, co musisz zrobić, to użyć pierwszego rzędu, aby zrobić nagłówki, które opisują wszystkie zadania do wykonania. Następnie możesz użyć kolumn, aby uporządkować i podzielić te zadania na kategorie, kolejność ważności itd. W ten sposób lista staje się interaktywna i daje Ci dużo więcej swobody w efektywnym zarządzaniu sprawami. Oczywiście, jeśli nadal chcesz mieć pod ręką kilka przydatnych sposobów na robienie małych notatek dla siebie, Koledzy robią kilka bardzo interesujących organizatorów monitorów, które mogą pomóc w powstrzymaniu cię od zalewania obszaru twojego komputera notatkami.

Śledzenie haseł

Jesteś jedną z tych osób, które mają sto różnych haseł do różnych stron w Internecie i różnych programów, których używasz na swoim pulpicie? Jeśli tak, to arkusz kalkulacyjny może być łatwym sposobem na śledzenie wszystkich tych haseł. Nawet jeśli jesteś osobą, która próbuje w zasadzie używać tej samej nazwy użytkownika i hasła do wszystkiego, prawdopodobnie napotkasz na problemy z wdrożeniem tego rozwiązania.

Niektóre strony wymagają pewnych kombinacji cyfr i liter, niektóre mają wymagania co do długości, a przy wszystkich tych różnicach, prawdopodobnie masz co najmniej kilka różnych haseł i nazw użytkowników tam. Stwórz arkusz kalkulacyjny i użyj nagłówków do napisania strony internetowej (lub tytułu programu), nazwy użytkownika i hasła, a wtedy Twoje informacje znajdą się tam dla Ciebie, kiedy będziesz ich potrzebować.

Możesz nawet zabezpieczyć swój arkusz kalkulacyjny hasłem, dzięki czemu wścibski wzrok nie będzie miał dostępu do wszystkich twoich poufnych informacji. Oczywiście, wtedy nadchodzi catch-22. Gdzie będziesz przechowywać hasło do swojego arkusza kalkulacyjnego? Ale to otwiera pole paradoksu, w którym nie jesteśmy jeszcze gotowi się zagłębić, więc ruszajmy dalej, dobrze?

Marketing

Arkusz kalkulacyjny może być również doskonałym sposobem na śledzenie danych klientów. Być może zastanawiałeś się nad wysłaniem listy mailingowej, albo za pomocą poczty ślimakowej, albo za pomocą poczty elektronicznej. Listy te mogą być wspaniałym sposobem na zwiększenie ruchu na Twojej stronie internetowej i zwiększenie biznesu w Twoim biurze. Korzystając z arkusza kalkulacyjnego, możesz łatwo śledzić wszystkie informacje o swoich klientach, takie jak ich adres pocztowy, rodzaj produktu, który kupili od Ciebie w przeszłości, oraz ich dane e-mail. Dzięki nowoczesnym arkuszom kalkulacyjnym możesz nawet tworzyć hiperłącza, dzięki czemu będziesz mógł otworzyć i wysłać e-maila bezpośrednio z jednego kliknięcia arkusza kalkulacyjnego!

Jeśli bałeś się otworzyć swój program arkuszy kalkulacyjnych ze względu na matematyczne konotacje, nie bój się już więcej. To, o czym rozmawialiśmy, to tylko mała próbka tego, co możesz zrobić z tymi potężnymi procesorami. Poświęć dziś czas na zabawę z programem do arkuszy kalkulacyjnych, a przekonasz się, że nie są one tak skomplikowane, jak mogłoby ci się wydawać. Jeśli masz kłopoty, w sieci znajduje się wiele samouczków, które pomogą Ci w opanowaniu podstaw. Kiedy już to osiągniesz, będziesz mógł wykorzystać swój program arkusza kalkulacyjnego do zrobienia wszystkiego, o czym tylko możesz pomyśleć. Nie pozwól mu dłużej tam siedzieć i zbierać wirtualnego pyłu!

Zobacz

Nacinarka do kartonu - co warto wiedzieć

Prowadząc magazyn czy firmę wysyłkową masz do czynienia z olbrzymią ilością kartonów. I...

Leasing urządzeń drukujących - czy to się...

Niezależnie od tego, czy prowadzisz małą, czy dużą firmę, drukarka jest jednym z...

Jak zapobiegać smugom z mopa

Czy nie nienawidzisz, kiedy poświęcasz czas i energię na mopowanie podłóg, tylko po to, aby...