Polecamy

Wersja cyfrowa kontra wersja papierowa. Co jest lepsze?

Czy tusze do drukarek różnych producentów mają ten sam wkład?

Poradnik

Przewodnik po prawidłowej dezynfekcji biura

Niezależnie od tego, czy pracujesz w domu, czy wracasz do biura po kilku miesiącach stosowania środków bezpieczeństwa w domu, prawdopodobnie jesteś dość zaniepokojony utrzymaniem czystości i dezynfekcji w miejscu pracy. Są to stresujące czasy dla wszystkich ludzi, ale z pewną dozą przezorności i właściwymi technikami dezynfekcji, możesz upewnić się, że Ty i Twoi współpracownicy ograniczacie rozprzestrzenianie się COVID-19.

Oto pomocny przewodnik jak dezynfekować biuro, od czyszczenia biurka do swobodnego poruszania się po całym biurze bez rozprzestrzeniania zarazków. Przedstawimy tu sprytne techniki dezynfekcji, jak również zalecane produkty, których należy używać, aby zapewnić bezpieczeństwo w biurze.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo dzięki maskom i jednorazowym rękawicom

Zanim zajmiesz się swoim biurem, będziesz chciał odpowiednio zabezpieczyć się przed rozprzestrzenianiem się zarazków. Oznacza to noszenie maski przed wejściem do biura, nawet jeśli nie ma w nim innych osób. Warto również zainwestować w zapas jednorazowych rękawiczek do noszenia podczas sprzątania, aby móc bezpiecznie dotykać powierzchni w miejscach wspólnych. Wybierz rękawice w odpowiednim rozmiarze dla swoich dłoni, aby uniknąć poślizgu i upewnij się, że używasz jednorazowych rękawic lateksowych, winylowych lub nitrylowych, które możesz bezpiecznie wyrzucić po sprzątaniu. Jeśli masz wątpliwości co do wyboru odpowiednich rękawic jednorazowych, sprawdź naszą tabelę rozmiarów rękawic jednorazowych i przewodnik zakupu.

Dezynfekuj ręce przez cały dzień

Oprócz sprzątania biura oraz noszenia masek i rękawiczek, warto również czyścić własne ręce, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się zarazków. Za każdym razem, gdy wchodzisz do biura z zewnątrz, korzystasz z toalety, kontaktujesz się ze współpracownikiem lub dotykasz wspólnego przedmiotu lub powierzchni, po prostu umyj ręce lub wyczyść je bezwodnym środkiem do dezynfekcji rąk. Podobnie jak w przypadku chusteczek dezynfekujących, będziesz chciał przechowywać kilka butelek środka do dezynfekcji rąk wokół biura w dużych pojemnikach, aby zapewnić, że każdy jest w stanie odkazić swoje ręce tak bardzo, jak to możliwe.

Czyszczenie powierzchni biurowych wodą z mydłem

Przed użyciem ciężkich środków dezynfekujących, będziesz chciał umyć wszystkie powierzchnie (takie jak biurko, drzwi, ściany i wspólne obszary, takie jak kuchnia) z mydłem i wodą. To usuwa brud i zanieczyszczenia na powierzchniach w twoim biurze, jak również zmniejsza liczbę zarazków, które mogą istnieć tam obecnie. Użyj ogólnego, uniwersalnego środka czyszczącego w wiadrze z ciepłą wodą, a następnie delikatnie, ale dokładnie wytrzyj powierzchnie czystą szmatą.

Dezynfekuj powierzchnie za pomocą silnego środka dezynfekującego

Następnie, gdy twoje biuro jest już czyste i wolne od brudu i kurzu, wróć i zdezynfekuj wszystkie powierzchnie uniwersalnym środkiem dezynfekującym, takim jak Clorox lub Seventh Generation. To zabije wszystkie pozostałe zarazki teraz, gdy powierzchnia jest czysta.

Rutynowe czyszczenie często dotykanych powierzchni

Powierzchnie takie jak klawiatura laptopa, mysz komputerowa i telefon komórkowy, a także często używane przedmioty, takie jak klamki do drzwi i baterie łazienkowe, powinny być rutynowo czyszczone, aby upewnić się, że nie zbierasz żadnych zarazków i nie przekazujesz ich współpracownikom. Do tego typu rutynowej dezynfekcji zalecamy stosowanie uniwersalnych chusteczek dezynfekujących, które łatwo nosić przy sobie i używać na wielu różnych powierzchniach. Po prostu umieść kilka pojemników z chusteczkami dezynfekującymi w całym biurze tak, abyś mógł je łatwo chwycić za każdym razem, gdy dotykasz klamki lub korzystasz z toalety. Pamiętając o tych wskazówkach, jak dezynfekować pomieszczenia biurowe i rozwieszając je wokół miejsca pracy, pomożesz zapewnić bezpieczeństwo sobie i swojemu zespołowi.

Zobacz

Nacinarka do kartonu - co warto wiedzieć

Prowadząc magazyn czy firmę wysyłkową masz do czynienia z olbrzymią ilością kartonów. I...

Leasing urządzeń drukujących - czy to się...

Niezależnie od tego, czy prowadzisz małą, czy dużą firmę, drukarka jest jednym z...

Jak zapobiegać smugom z mopa

Czy nie nienawidzisz, kiedy poświęcasz czas i energię na mopowanie podłóg, tylko po to, aby...