Polecamy

Jaka jest różnica pomiędzy tuszem i tonerem?

Dlaczego warto kupować oryginalne tonery i tusze?

Oryginały czy zamienniki?

Jaki toner do drukarki laserowej jest najlepszy?

Drukarki laserowe do druku wykorzystują tonery. Są one sprzedawane w specjalnych kasetach. Na zakupach nie można zapomnieć o tym, że do danego modelu należy wybrać konkretny typ tonera. Na co oprócz wydajności i koloru należy jeszcze zwrócić uwagę na zakupach?

Co kupić: oryginalny toner czy może zamiennik?

Mnóstwo osób, które każdego dnia korzysta z drukarki tak naprawdę nie wie czym jest toner. Jest to proszek posiadający ładunek elektryczny. Pod wpływem naświetlania i przyciągania magnetycznego daje efekt mający postać wydruku na kartce papieru. Plusem tonera jest to, że nie zostawia on plam tak jak tusz. Do tego dzięki temu, że został umieszczony w kasecie nie wysycha. Najlepszym, najbardziej bezpiecznym wyborem jest zakup oryginalnych tonerów, które są przeznaczone do stosowania z konkretnym urządzeniem. Minusem oryginalnych tonerów jest jednak stosunkowo wysoka cena. Dobry toner do drukarki kosztuje minimum 50 zł. W efekcie wiele osób stara się zmniejszyć koszt eksploatacji drukarki i wybiera rozwiązania alternatywne. Ponowne napełnianie tonerów jest jednym z takich rozwiązań. Tego typu usługę oferuje obecnie wiele firm, ich adresy można bez trudu znaleźć w Internecie. Napełnianie tonera to usługa, która polega na tym, że zużyty produkt jest dokładnie oczyszczany i ponownie napełniany. Otrzymamy w ten sposób produkt to tak zwany toner regeneracyjny. To tanie rozwiązanie, które nie jest pozbawione pewnego ryzyka. Używając ponownie tonera użytkownik musi się liczyć z awarią drukarki. A to oznacza, że jego wydatki będą jeszcze większe.

Dostępne na rynku tonery-zamienniki to rozwiązanie tanie, które do tego może się sprawdzić. Należy jednak pamiętać, że nie da się ich porównać z oryginalnymi przeznaczonymi do stosowania z danym typem urządzenia i polecanym przez producenta. Tonery-zamienniki od nieznanych producentów mogą nie zapewniać wydruków wysokiej jakości. A poza tym, jeśli zostaną nieprawidłowo dobrane mogą negatywnie odbić się na pracy urządzenia. Osoby, które chcą kupić toner-zamienniki powinny wybierać produkty znanych producentów, na przykład Black Point czy Incore. Jak wybierać toner do drukarki?Dla większości użytkowników laserowych drukarek pierwszym kryterium wyboru jest atrakcyjna cena tonera. Spora ilość dostępnych na rynku tonerów jest stosunkowo drogich, przekłada się to oczywiście na koszt eksploatacji drukarki. Wybierając toner należy zwrócić uwagę także na to czy jest on połączony z bębnem drukarki. Rozwiązanie to nie koniecznie się sprawdza, gdy przestanie on działać, jego naprawa może być zbyt droga. Kupując tusz czy toner do drukarki należy pamiętać o tym, aby wybrać produkt, który idealnie pasuje do danego modelu urządzenia. Jeśli nie wiemy, jakiego tuszu czy tonera potrzebujemy, nie wstydźmy się prosić o pomoc sprzedawcę. Pamiętajmy, że otwartego tuszu czy tonera nie będziemy mogli zwrócić. Wydajność tonera to bardzo istotny parametr. Są takie, które wydrukują maksymalnie 1000 kartek, ale też i takie, które wydrukują kilka tysięcy.

Zobacz

Zamienniki tuszów do drukarek Hewlett-Packard:...

Postanowiliśmy przetestować pięć zamienników tuszy do drukarek HP. Wybraliśmy te, które...

Jaki tusz do drukarki HP?

Wybierając tusze, należy kierować się przede wszystkim typem i modelem drukarki, do której...

Dlaczego warto kupować oryginalne tonery i tusze?

W bardzo wielu firmach koszty eksploatacji drukarek są na tyle wysokie, że ich właściciele...