Polecamy

Który model drukarki laserowej jest najbardziej ekonomiczny?

Uważajcie: Zarazki na twoim biurku

Oryginały czy zamienniki?

Co wybrać: oryginalny toner czy zamiennik?

Wiele firm stara się zoptymalizować swoje koszty. Bardzo często podejmowana jest więc decyzja o zakupie tańszych materiałów eksploatacyjnych. W miejsce drogich oryginalnych tonerów wybierane są ich tańsze zamienniki. Kupując laserową drukarkę w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na jej parametry techniczne. To one decydują o tym jaka będzie jakość wydruków oraz o tym, jak szybko urządzenie będzie pracować. Są to więc bardzo istotne elementy. Ale nie możemy zapominać także o tym, że koszt zakupu urządzenia nie jest jedynym wydatkiem, który ponieśliśmy. Musimy pamiętać także o kosztach eksploatacji drukarki. Są one bardzo ściśle związane z koniecznością wymiany tonera. Jeśli kupimy urządzenie od mało popularnego producenta musimy być przygotowani na to, że dostęp do odpowiedniego tonera może okazać się bardzo trudny. W takiej sytuacji musi poszukać zamienników.

Co wybrać: toner po regeneracji czy zamiennik?

Na kosztach eksploatacji możemy zaoszczędzić na dwa sposoby. Nie musimy za każdym razem kupować nowego tonera, możemy pusty uzupełnić. Regeneracja tonera to zabieg, który polega na tym, że stary pojemnik jest bardzo dokładnie czyszczony, a następnie ponownie napełniany. Koszt regeneracji jest stosunkowo niski, możemy więc sporo zaoszczędzić decydując się na takie rozwiązanie. Musimy jednak pamiętać o tym, że każda regeneracja tonera znacznie zwiększa ryzyko, że zostanie on uszkodzony. Z tej możliwości korzystajmy więc naprawdę bardzo ostrożnie. Jakość standardowych zamienników jest bardzo często porównywalna z jakością oryginalnych tonerów. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu odpowiedniej jakości komponentów.

Czy warto kupować zamienniki?

Niskie ceny zamienników – można je kupić za 60 procent ceny oryginalnego tonera – to jedna z ich największych zalet. Dzięki temu koszty eksploatacji mogą być naprawdę znacznie niższe. Zamienniki produkuje wiele firm, coraz łatwiej jest je dostać. Oczywiście nie możemy zapomnieć też o tym, że zamienniki mają także wady, a nie tylko zalety. Wady ujawniają się zwłaszcza wtedy, gdy wybierzemy zamiennik nieznanego producenta i kiepskiej jakości. Pamiętajmy, że takie zamienniki mogą wpływać negatywnie na żywotność urządzenia. Może on się zepsuć o wiele szybciej niż oryginalny toner. Do tego pamiętajmy, że produkty oryginalne przystosowano do pracy z danym urządzeniem, dzięki temu ich możliwości możemy wykorzystać w optymalny sposób. Na jedynym oryginalnym pojemniku z reguły możemy wydrukować znacznie więcej kartek. Ich jakość będzie też wyższa. Drukując wyłącznie dokumenty możemy tych różnic nie zauważyć, ale już w przypadku grafik i obrazów na pewno nie będziemy mieli żadnych wątpliwości.

Jaki zamiennik tonera wybrać?

Jeśli chcemy uniknąć problemów, które wymienione są wyżej, wybierzmy produkty znanych i sprawdzonych producentów. Ich producentów jest obecnie naprawdę wielu. Większość z nich jest obecnych na rynku już od dawna, a ich produkty cieszą się bardzo dobrymi opiniami wśród użytkowników. Renomowani producenci na swoje tonery udzielają gwarancji.

Zobacz

Jaki toner do drukarki laserowej jest najlepszy?

Drukarki laserowe do druku wykorzystują tonery. Są one sprzedawane w specjalnych kasetach. Na...

Zamienniki tuszów do drukarek Hewlett-Packard:...

Postanowiliśmy przetestować pięć zamienników tuszy do drukarek HP. Wybraliśmy te, które...

Jaki tusz do drukarki HP?

Wybierając tusze, należy kierować się przede wszystkim typem i modelem drukarki, do której...