Polecamy

Uważajcie: Zarazki na twoim biurku

Wymieniamy tusz w drukarce Epson: kilka praktycznych wskazówek

Poradnik

Jaka jest różnica pomiędzy tuszem i tonerem?

Drukarka to oczywiście podstawowy element wyposażenia w każdym biurze, ale również w domu. Dostępność oraz stosunkowo niskie ceny przyciągają nabywców. Wybierając sprzęt należy się zastanowić nad tym czy kupować urządzenie do drukowania, które wykorzystuje tusz czy lepiej zdecydować się na sprzęt, który wykorzystuje toner. Obu pojęć nie powinniśmy mylić.

Podstawowe różnice w działaniu drukarki atramentowej i laserowej

Sposób nanoszenia druku różnicuje tusz oraz toner. W drukarce atramentowej, która będzie wykorzystywała tusz, który znajduje się w kartridżu. Umieszczany będzie na papierze przez mechaniczną pracę głowic. Innym sposobem będzie rozprowadzenie tuszu, który wyrzucany jest przez urządzenie ze względu na działanie pęcherzyków gazu, które tworzą się przez podgrzewanie tuszu. W przypadku sprzętu laserowego mamy do czynienia z tonerem i jest to sproszkowana postać tuszu, cząsteczki tej substancji przenoszone są na papier, a wiązka laserowa pada na bęben, który ma charakter światłoczuły i będzie za pomocą właściwości elektrostatycznych przyciągał cząsteczki tonera. Bęben drukarki odczytuje zaznaczony na nim obraz i będzie trwale się z nim wiązał. Efekt po chwili zauważamy na wydruku.

Poziom eksploatacji i koszty z nimi związane

Zakup drukarki laserowej to spora inwestycja. Toner jest zdecydowanie wydajniejszy od tuszu, rzadziej będzie podlegać wymianie, ponieważ mniej się zużywa. Zaleta będzie to, że nie ulega wyschnięciu, gdy sprzęt nie będzie używany Natomiast w przypadku tusz jego eksploatacja następuje w krótszym czasie. Może on zasychać a nie zawsze odetkanie dysz będzie faktycznie możliwe nawet jeśli będzie się używać do tego specjalne środki. Poza tym po wyciągnięciu nowego tuszu z pudełka i odklejeniu folii zabezpieczającej trzeba od razu umieścić go w drukarce. Koszty użytkowana drukarki laserowej są niższe. Kuszące będą niewygórowane ceny drukarek atramentowych zanim jednak dokonamy konkretnego zakupu warto będzie sprawdzić jaka jest cena tuszu i tonera, by wiedzieć jakie będą potem koszty wymiany tych elementów. Powinno to mieć istotne znaczenie, przy podejmowaniu decyzji, ponieważ od tego jakie będą koszty użytkowania sprzętu powinno zależeć to które urządzenie ostatecznie będzie się wybierać.

Indywidualne potrzeby, a możliwości finansowe

Zakup urządzenia do drukowania powinien być przemyślany pod wieloma względem. Warto sprawdzić kilka różnych modeli, które będziemy brali pod uwagę. To pozwoli na przygotowanie takich rozwiązań, które faktycznie będą się dobrze sprawdzać  praktyce i indywidualne potrzeby użytkownika takiego sprzętu faktycznie będą spełnione. Na pewno duże  znaczenie będzie miało to z jaką częstotliwością będzie korzystać się z drukarki. Drukarka laserowa będzie bardzo opłacalną inwestycją. Jeśli będziemy przekonani, że codziennie stworzymy wiele stron wydruków to na pewno mimo pierwszego wydatku, który będzie spory, takie koszty będą nam się zwracać, dlatego faktycznie na taki zakup będzie warto się wtedy zdecydować.

Zobacz

Nacinarka do kartonu - co warto wiedzieć

Prowadząc magazyn czy firmę wysyłkową masz do czynienia z olbrzymią ilością kartonów. I...

Leasing urządzeń drukujących - czy to się...

Niezależnie od tego, czy prowadzisz małą, czy dużą firmę, drukarka jest jednym z...

Jak zapobiegać smugom z mopa

Czy nie nienawidzisz, kiedy poświęcasz czas i energię na mopowanie podłóg, tylko po to, aby...