Polecamy

Hacki biurowe

Dodatki do drukarek, które są bardzo przydatne

Poradnik

Wybieramy tusz do drukarki

Drukarka atramentowa potrzebuje do pracy tuszu. Jest to napełniony atramentem pojemnik i odpowiednie wyposażenie elektroniczne, które aplikuje tusz do głowicy drukującej. Jakość wydruków w bardzo dużym stopniu zależy od jakości tuszu. Szczególnie dużego znaczenia nabiera to w przypadku drukowania zdjęć. Zanim więc zostanie zakupiony konkretny model drukarki, koniecznie należy dopytać sprzedawcę o rodzaj wykorzystywanego przez nią tuszu. Tusze, które przeznaczone są do drukarek można podzielić na dwa podstawowe rodzaje. Do wyboru są tusze pigmentowe i barwnikowe. Te pierwsze zapewniają możliwość otrzymania wydruków o bardzo ostrych konturach. Tusze pigmentowe sprawdzają się zarówno wtedy, gdy zamierzamy drukować tekst jak również do drukowania grafiki. Można śmiało stosować je także do papierów o nietypowej fakturze oraz do takich, których jakość pozostawia wiele do życzenia.

Tusze pigmentowe sprawdzają się do drukowania dyplomów, wizytówek i wszelkich innych materiałów na papierze czerpanym. W przypadku tuszów barwnikowych koniecznie należy kupić papier dobrej jakości. Plusem tych tuszy jest to, że ich kolory można ze sobą mieszać w bardzo łatwy sposób. Na taki typ tuszu możemy zdecydować się, gdy planujemy częste drukowanie grafik i zdjęć. Większość drukarek, które są obecnie dostępne na rynku to urządzenia, które wykorzystują tusze barwnikowe. Obecnie na rynku dostępne są także drukarki, które wykorzystują oba rodzaje tuszów. Ten typ drukarek warto wybrać wtedy, gdy zależy nam na wydrukach o ostrych konturach i w żywych kolorach. To doskonały wybór, gdy chcemy drukować zdjęcia wysokiej jakości. Ceny tuszy do drukarek atramentowych są bardzo różne, zależą w dużej mierze do tego jaki tym reprezentuje dana drukarka.

Cena tuszu jest ściśle powiązana z kosztami eksploatacji drukarki. Tusze, które przeznaczone są tylko do drukowania zdjęć kosztują więcej od tych, które są przeznaczone tylko do wydruku czarno-białych tekstów i prac biurowych. O ekonomiczności drukarki decyduje także wydajność tuszu. Kupując tusz do wyboru mamy zarówno produkty oryginalne jak i tańsze zamienniki. Dostępny jest także tusz regenerowany. Jakość wydruków z wykorzystaniem oryginalnego tuszu lub tańszego zamiennika znanego producenta będzie taka sama lub mocno do siebie zbliżona. Na taki sam efekt nie można jednak liczyć w przypadku wybrania tuszu poddanego procesowi regeneracji. Na zakupach koniecznie należy pamiętać o tym, aby wybrać tusz dedykowany właśnie do tego modelu drukarki. Warto także zwrócić uwagę na pojemność pojemników z tuszem. Jest to parametr, który świadczy o wydajności danego produktu. Standardowe pojemniczki z tuszem mają pojemność 10-12 ml. W sprzedaży są również i takie o pojemności przekraczającej 20 ml. Na ekonomiczność danego modelu wpływa także rodzaj stosowanego w nich tuszu. Producenci tuszów do drukarek Producentami tuszów do drukarek w dużej mierze są producenci tych urządzeń. Oryginalne tusze produkują między innymi: Xerox, Canon. Hewlett-Packard, Epson.

Zobacz

Nacinarka do kartonu - co warto wiedzieć

Prowadząc magazyn czy firmę wysyłkową masz do czynienia z olbrzymią ilością kartonów. I...

Leasing urządzeń drukujących - czy to się...

Niezależnie od tego, czy prowadzisz małą, czy dużą firmę, drukarka jest jednym z...

Jak zapobiegać smugom z mopa

Czy nie nienawidzisz, kiedy poświęcasz czas i energię na mopowanie podłóg, tylko po to, aby...