Polecamy

Nacinarka do kartonu - co warto wiedzieć

Dlaczego warto używać oryginalnych tuszy i tonerów?

Oryginały czy zamienniki?

Czy naprawdę opłaca się kupować do drukarki oryginalny tusz?

Wielu użytkowników drukarek atramentowych zdaje sobie pytania, czy naprawdę konieczne jest kupowanie oryginalnych wkładów z tuszem. Nawet osoby, które tego pytania nie zadawały wcześniej zaczynają się nad tym zastanawiać, gdy zorientują się, że zamienniki są znacznie tańsze. Kupując zamienniki oryginalnych tuszów można zaoszczędzić nawet ponad 50 procent w stosunku do kosztów zakupu oryginalnych tuszów. Czy warto więc przepłacać i kupować oryginalne kartridże? Wspólnie z Rudym postaramy się udzielić Wam na to pytanie odpowiedzi. Na wielu portalach technologicznych jest mnóstwo sponsorowanych treści. Są one zamieszczane przez największych na rynku producentów oryginalnych tuszów i tonerów.

W swoich wypowiedziach rozpływają się oni nad zaletami swoich produktów. Niemal tak samo brzmiące banały znaleźć można na stronach zamieszczających specyfikacje drukarek. Wszystkie nawołują do tego, abyśmy korzystali wyłącznie z markowych materiałów eksploatacyjnych. Nic więc dziwnego, że początkujący użytkownicy drukarek czują się zagubieni i nie wiedzą co powinni kupić, gdy startowy pojemnik z tuszem okaże się pusty. Na szczęście z pomocą zawsze przyjdzie Rudy. W naszej ofercie mamy oryginalne kartridże i tusze zamienniki. W branży drukarkowej działamy razem z Doktorkiem już ponad 10 lat. Zdążyliśmy więc zebrać naprawdę duży bagaż doświadczeń. Niżej prezentujemy odpowiedzi na pytania, które najczęściej otrzymujemy.

Czy zamiennik drukuje identycznie jak oryginalny tusz?

Jeśli wybierzesz sprawdzone tusze-zamienniki, nie obawiaj się o jakość swoich wydruków. Skąd mamy pewność? Opinie zadowolonych klientów są najlepszą rekomendacją. W ofercie mamy tusze przeznaczone do najbardziej prostych modeli drukarek atramentowych, jak również do drukarek fotograficznych, żelowych (mamy w sprzedaży żele Ricoh) i drukarek CISS. Użytkownikami naszych produktów są artyści, twórcy i wielu fotografów czyli osoby, których niska jakość wydruków nie zadowoli. Jesteśmy dumni z tego, że nasi klienci są usatysfakcjonowani!

Czy zamienniki są wydajne?

Tusze-zamienniki to produkty, które mają bardzo różną wydajność. Wiele z nich to produkty, które są zdecydowanie bardziej wydajne niż oryginały. Producenci oryginalnych tuszów nie zawsze wykorzystują optymalnie pojemność danego pojemnika. W przypadku zamienników jest zupełnie odwrotnie, konstrukcyjne możliwości pojemnika wykorzystujemy maksymalnie. W efekcie mieści się w nim naprawdę mnóstwo tuszy, to dlatego jest on bardziej wydajny niż oryginalny. Tusze-zamienniki wypadają jeszcze bardziej korzystnie, gdy porównamy ceny obu produktów. Czy na skutek używania zamiennika może dojść do uszkodzenia drukarki?

Nie. Zasada działania dobrego zamiennika tuszu niczym nie różni się od oryginału. Ręczymy za jakość naszych zamienników. Jeśli Wasza drukarka zostanie uszkodzona dlatego, że korzystaliście z naszego zamiennika, to naprawimy ją na swój koszt. Czy stosowanie zamiennika spowoduje utratę gwarancji?W autoryzowanych serwisach bardzo często pracownicy odmawiają dokonania naprawy gwarancyjnej tłumacząc to tym, że użytkownik stosował alternatywny tusz. Zgodnie z prawem unijnym nie istnieją podstawy prawne do anulowania gwarancji.

Zobacz

Jaki toner do drukarki laserowej jest najlepszy?

Drukarki laserowe do druku wykorzystują tonery. Są one sprzedawane w specjalnych kasetach. Na...

Zamienniki tuszów do drukarek Hewlett-Packard:...

Postanowiliśmy przetestować pięć zamienników tuszy do drukarek HP. Wybraliśmy te, które...

Jaki tusz do drukarki HP?

Wybierając tusze, należy kierować się przede wszystkim typem i modelem drukarki, do której...