Polecamy

Bądź najlepszym kandydatem do pracy

Uważajcie: Zarazki na twoim biurku

Drukowanie w domu

Drukowanie zdjęć – poradnik

Nie powinniśmy dopuszczać do sytuacji, w której wspomnienia z urlopu staną się tylko wirtualnym folderem. Drukowanie zdjęć jest to taka czynność, którą warto wykonać po powrocie do domu z urlopu. Nie wiecie jak wywołać zdjęcia domowym sposobem? Chcemy podpowiedzieć na co zwrócić uwagę w czasie drukowania zdjęć do pamiątkowego albumu.

Drukarki do druku zdjęć

Drukowanie zdjęć będzie wymagało posiadania drukarki atramentowej. Popularne laserówki nie będą się do tego nadawać. Na rynku mamy dostępne modele, które są przeznaczone do kolorowego druku tak wymagających materiałów, jednak są to propozycje z najwyższej półki cenowej. Tańszym i lepszym rozwiązaniem będzie jednak drukarka termosublimacyjna, ale nie każdy będzie tak specjalistycznego sprzętu potrzebował. Najlepsza drukarką do drukowania zdjęć będzie Epson SC – P5000, jednak kupowanie takiego sprzętu też nie będzie konieczne. Na szczęście na rynku znajdziemy sporo różnych atramentówek, które dobrze drukują zdjęcia.

Jeśli dopiero planujecie kupowanie drukarki to na pewno trzeba będzie zwrócić uwagę na to czy w nazwie pojawia się słowo photo. To takie oznaczenie, które pojawia się w przypadku większości tych modeli, które drukowaniu zdjęć służą. Kolejna sprawa to również istnieje zamienników tuszy, ponieważ oryginalne będą drogie i będzie się ich sporo zużywać. Dlatego warto będzie zastosować zamienniki, pod warunkiem, że takie będą dla danego produktu dostępne. Wśród takich urządzeń, które na pewno będzie warto wziąć pod uwagę znajduje się sprzęt Canon należący do fotograficznej serii Pixma, który ciesz się dużą popularnością wśród szerokiego grona miłośników wywoływania zdjęć, tutaj model Pixma IP7250. Sprzęt drukuje w kolorze, wykonuje nadruki na płytach, ładnie prezentuje się na biurku. Dzięki zamiennikom drukowanie będzie też znacznie tańsze. Jednocześnie nie stracimy wysokiej jakości a kolory będą żywe i odpowiednio nasycone. Model posiada głowicę, która będzie gwarantowała drukowanie w bardzo wysokiej rozdzielczości 9600 dpi.

W przypadku drukarek atramentowych należy pamiętać, że wymagają one odpowiedniej staranności. Wiele modeli ma zintegrowane głowice, które wymagają odpowiedniej troski. To sprzęty, które są tak przygotowane, że powinno się drukować przynajmniej kilka stron w tygodniu, ponieważ dzięki temu tusz w głowicy nie wyschnie. Mając już odpowiednia drukarkę trzeba będzie również zadbać o to, by odpowiednio przygotować swoje zdjęcia do robienia wydruków. Czasami trzeba zdjęcia przesiać, gdy zrobiło się ich bardzo dużo, czasami niektóre ulepszyć, przyciąć, kontrastować czy retuszować. Dzięki temu zostanie odpowiednio przygotowane do dokonania wydruku. Kolejna istotna kwestia to wybór również dobrego papieru do zdjęć. Standardowe arkusze a4 nie nadają się do drukowania zdjęć. Trzeba będzie mieć odpowiedni papier, który tworzony jest właśnie z myślą o drukowaniu zdjęć. Ma on większą gramaturę a jednocześnie występuje w formie błyszczącej bądź tez matowej.

Przygotuj drukarkę do drukowania zdjęć

Nie wystarczy mieć tylko drukarki, trzeba również przygotować ten sprzęt do drukowania. Na pewno trzeba będzie sprawdzić jaki jest poziom tuszu w urządzeniu. W czasie drukowania zdjęć tuszu zużywa się sporo więc jego poziom powinien być wysoki. Odpowiednio trzeba będzie zadbać także o kalibrację urządzenia, ponieważ dzięki temu również poprawiać się będzie jakość wykonywania wydruków. 

Zobacz

Jaki jest najlepszy papier do drukowania w domu?

W większości przypadków zależy to całkowicie od tego, co chcesz wydrukować, czy są to...

Jak drukować zdjęcia w domu? Posłuchaj rad!

Tym razem chcemy powiedzieć nieco o drukowaniu zdjęć be wychodzenia z domu. Zima ma się ku...

Druk w formacie A3 – poradnik wyboru drukarki A3

Szukając drukarki najczęściej skupiamy się na urządzeniach, które będą drukować w...