Polecamy

Czy można zapobiec wysychaniu tuszu do drukarki?

Jaki tusz do drukarki HP?

Poradnik

Leasing urządzeń drukujących - czy to się opłaca?

Niezależnie od tego, czy prowadzisz małą, czy dużą firmę, drukarka jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia w każdym środowisku biurowym. Te maszyny obejmują zarówno skromną drukarkę biurkową, jak i znacznie większe i droższe urządzenia wielofunkcyjne, które mogą drukować, kopiować, skanować, faksować i zarządzać przepływem dokumentów. Inwestowanie w drukarkę odpowiednią do potrzeb twojej firmy ma zasadnicze znaczenie dla zapewnienia pracownikom narzędzi potrzebnych do produktywności, ale może to być kosztowne przez co wiele osób zadaje sobie pytanie - czy należy kupić drukarkę, czy też zdecydować się na leasing? Odpowiada pracownik Loboslink.pl.

Czy lepiej kupić leasingować? Drukarkę lub kserokopiarkę?

Model inwestowania, który wybierzesz, będzie zależał od twojej firmy, rodzaju drukarki / kopiarki, której potrzebujesz, oraz preferencji finansowych firmy. Zwykle to wyższe ceny większych, bardziej efektywnych urządzeń wielofunkcyjnych i związane z nimi koszty eksploatacji prowadzą wiele firm do leasingu, a nie zakupu. Jednocześnie małe drukarki mogą być tanie w zakupie, ale z kolei koszt atramentów i tonerów jest niezwykle wysoki. Leasing znacznie ogranicza konieczność inwestowanie kapitału firmy i zapewnia możliwość wymiany drukarki wraz z pojawieniem się jej lepszego i nowocześniejszego odpowiednika. Jednocześnie miesięczna rata jest w pełni podlegającym odliczeniu kosztem operacyjnym firmy. Bezpośredni zakup drukarki będzie oznaczał znacznie większą początkową inwestycję, koszt zaś zostanie dodany do harmonogramu środków trwałych i zwykle będzie rozliczany w kosztach przez cały okres eksploatacji drukarki (jako amortyzacja).

drukarka, kserokopiarka, urządzenie wielofunkcyjne

Leasing

Umowy leasingu zwykle obejmują składnik wynajmu i umowę serwisową (konserwację i materiały eksploatacyjne). Umowa serwisowa drukarki zazwyczaj obejmuje materiały eksploatacyjne, konserwację drukarki i awarię mechaniczną. Umowa serwisowa nie obejmuje wsparcia sieciowego ani uszkodzeń spowodowanych przez użytkownika. Leasng t przede wszystkim łatwe miesięczne płatności. Leasing drukarki / kserokopiarki daje możliwość dokładniejszego zaplanowania budżetu na miesiąc lub rok, a w zależności od struktury indywidualnej umowy może zawierać z góry ustalony stały koszt każdego miesiąca. Jeśli maszyna się zepsuje – obowiązek jej naprawy spoczywa całkowicie na wynajmującym.

Leasing drukarek to oczywiste natychmiastowe oszczędności, które są szczególnie przydatne dla nowo rozpoczynających działalność, sezonowych lub małych i średnich firm, które chcą zaoszczędzić pieniądze. Leasing sprzętu biurowego jest również często popularny wśród większych firm ze względu na możliwość częstszej modernizacji sprzętu oraz jako sposób na uniknięcie pochłaniania dużej ilości kapitału jako aktywów.

Leasing drukarki oznacza, że za użytkowanie drukarki zapłacisz w stałych miesięcznych ratach przez cały czas trwania umowy leasingu. Po wygaśnięciu umowy nie jesteś właścicielem drukarki i albo jest ona zwracana d firmy wynajmującej, albo odnawiasz leasing na kolejny okres umowy. Zwykle sprzęt można unowocześnić bez ponoszenia kary w okresie obowiązywania umowy. Kontrakt można zakończyć przed terminem, wykupując pozostałą należną wartość kontraktu. Możesz także zdecydować się na umowę, która obejmuje również określoną liczbę kopii miesięcznie.

Jak każdy sprzęt biurowy, drukarki wielofunkcyjne wymagają regularnej konserwacji i czasami mogą się zepsuć. Te bieżące naprawy mogą być kosztowne, jednak umowy leasing zwykle przerzucają ten obowiązek na usługodawcę - bez dodatkowych kosztów. Leasing często oznacza, że możesz skorzystać z bardziej wyrafinowanej technologii, która w innym przypadku byłaby nieosiągalna, ponieważ możesz wybrać droższy sprzęt bez strat finansowych związanych z bezpośrednim zakupem.

Zobacz

Nacinarka do kartonu - co warto wiedzieć

Prowadząc magazyn czy firmę wysyłkową masz do czynienia z olbrzymią ilością kartonów. I...

Jak zapobiegać smugom z mopa

Czy nie nienawidzisz, kiedy poświęcasz czas i energię na mopowanie podłóg, tylko po to, aby...

Przewodnik po prawidłowej dezynfekcji biura

Niezależnie od tego, czy pracujesz w domu, czy wracasz do biura po kilku miesiącach stosowania...