Polecamy

Jak skonfigurować grafikę do drukowania punktowego UV i folii

Czy można zapobiec wysychaniu tuszu do drukarki?

Wymiana tuszu i tonera

Wymieniamy tusz w drukarce Epson: kilka praktycznych wskazówek

W jaki sposób wymieniać tusz w drukarce marki Epson? Wymiana tuszu w drukarkach marki Epson może odbywać się na jeden z dwóch sposobów. Tusz może zostać wymieniony z poziomu drukarki lub z poziomu komputera. W tym drugim przypadku wymiana tuszu odbywa się przy pomocy oprogramowania „Status Monitor”. Zalecane jest przy tym wymienianie tylko tych atramentów, które zostały zużyte. Aby sprawdzić poziom atramentu można skorzystać ze wspomnianego już oprogramowania „Status Monitor”. Atrament można sprawdzić także z poziomu drukarki, ale jest to możliwe tylko w tych modelach, które zostały wyposażone w wyświetlacz

.Aby uruchomić „Status Monitor” z paska zadań systemu Windows Start wybieramy Panel sterowania. Następnie wybieramy „Urządzenia i drukarki”. Prawym przyciskiem myszy klikamy na „Drukarka Epson XXXX”, a następnie na „Właściwości drukarki”. W zależności od tego jaki mamy typ drukarki czy też wielofunkcyjnego urządzenia poziom tuszu ukaże się nam w zakładce „Konserwacja” albo „Główne”. Następnie z poziomu drukarki (w zależności od modelu urządzenia) wybieramy umieszczonym na panelu przyciskiem sterowanie drukarki: menu> konserwacja> poziom tuszu. Wszystkie tusze, które ma w swojej ofercie firma Epson otrzymały chipy zbliżeniowe, dzięki czemu można na bieżąco kontrolować poziom tuszu. O tym, że tusz się kończy w stosowanym momencie zostaniemy poinformowani.

Jak już zostało wspomniane, w drukarkach Epson tusz można wymienić zarówno z poziomu drukarki jak i z poziomu komputera. Zanim zabierzemy się za wymianę tuszu musimy upewnić się, że włączyliśmy drukarkę. Musimy także sprawdzić, że nie pozostawiliśmy w niej nic do wydrukowania. Otwieramy pokrywę drukarki. W zależności od tego jaki mamy model drukarki Epson otwierać się będzie cała pokrywa razem ze skanerem lub tylko sama pokrywa skanera oraz znajdującą się z prawej strony (nie zawsze występuje) mniejszą pokrywę. Następnie z poziomu komputera musimy uruchomić „Status Monitor” i wybrać zakładkę „Konserwacja”. Następnie musimy kliknąć na przycisk „Wymiana pojemnika z tuszem”. Jeśli chcemy dokonać wymiany pojemnika z tuszem z poziomu drukarki to:w przypadku drukarki z wyświetlaczem wybieramy przycisk „Setup – (Konfiguracja), a następnie klikamy przycisk „Ok” i wybieramy zakładkę „Maintenance (Konserwacja)”. Wybór zatwierdzamy klikając przycisk „Ok”. Następnie wybieramy zakładkę „Change In Cartridge (wymień pojemnik z tuszem)”. Wybór zatwierdzamy klikając „Ok”. (menu w poszczególnych modelach może się różnić). W przypadku drukarki, która nie ma wyświetlacza , a drukarka sygnalizuje poprzez migotanie czerwonej diody przy ikonce kropli brak atramentu, musimy kliknąć najpierw przycisk „Anuluj”. Wtedy karetka ustawi się na ikonce, która pokaże na, że tusz się skończył.

Uwaga! Jeśli skończył  się więcej niż jeden tusz, musimy klikać dotąd, aż karetka nie wskaże nam wszystkich pustych tuszów i nie ustawi się w pozycji, która umożliwi nam wymianę pustych pojemniczków na pełne. Wymiana pojemników z tuszem tylko pozornie wydaje się  trudna.

Zobacz

W jaki sposób wyczyścić tusz, który zasechł?

Czy spotkała Cie kiedyś przykra niespodzianka w postaci zaschniętego tuszu w drukarce? Z...

Jak montować zamienniki tuszów w drukarkach HP?

W 1470 roku istniało siedemnaście zakładów drukarskich, dwadzieścia lat później było...

Powody, dla których zamiennik tuszu może nie...

Na kupno zamienników tuszu decyduje się wielu użytkowników. Sytuacje, w których zamiennik...