Polecamy

Hacki biurowe

Jak nie dopuścić do tego, aby skrzynka odbiorcza przejęła twoje...

Modele drukarek

Przegląd drukarek atramentowych i laserowych do użytku domowego

Wiele zalet mają zarówno drukarki atramentowe, jak i laserowe. Urządzenia te są jednak przeznaczone do trochę różnych czynności. Wybierając najbardziej odpowiedni model do użytku w domu czy w małym biurze należy kierować się przede wszystkim częstotliwością wykorzystywania urządzenia.

Na jaki model warto postawić?

Drukarki nie wychodzą z mody Żyjemy w czasach zdominowanych przez komputery, w czasach, w których zdecydowana większość spraw załatwiamy korzystając z dostępu do Internetu. Wydawać by się więc mogło, że drukarka jest urządzeniem, które utraciło znaczenie. Okazuje się jednak, że w dalszym ciągu jest ona bardzo potrzebna. Wykorzystywana jest najczęściej do drukowania prac dyplomowych czy zaliczeniowych, każdego dnia korzystają z niej także pracownicy działu księgowego. Dodatkowym plusem drukarki jest też to, że zapewnia nam ona komfort i wygodne. Posiadanie drukarki we własnym domu okazuje się bardzo przydatne szczególnie wtedy, gdy musimy nagle wydrukować kilka czy kilkanaście kartek różnych tekstów. Nie mając drukarki będziemy musieli udać się do punktu ksero. Za wydrukowanie danej liczby kartek w punkcie ksero zapłacimy więcej niż wyniesie koszt ich wydruku w domu.

Jaką drukarkę wybrać: atramentową czy laserową?

Zarówno do domu jak i do biura można kupić oba rodzaje drukarek. Jednak o tym, które urządzenie w naszym przypadku okaże się lepsze decyduje kilka elementów. Przede wszystkim to jak często zamierzamy z drukarki korzystać i co planujemy drukować. Najbardziej popularne rodzaje drukarek to:atramentowe. Pojemniki z tuszem przesuwają się z jednej strony kartki na drugą dzięki specjalnej głowicy. Kropelki tuszu są na kartkę nanoszone przez miniaturowe otworki znajdujące się w głowicy; laserowe. Do drukowania wykorzystują toner. Jego cząsteczki rozprowadza na kartce papieru specjalny, naładowany wałek.

Drukarki atramentowe najchętniej wybierają osoby, którzy nie chcą na urządzenie to wydawać zbyt dużych pieniędzy. Dla tych osób ważne jest także to, że drukarki atramentowe mają kompaktowe wymiary. Osoby te muszą jednak pamiętać, że jakość i prędkość druku jest mniejsza niż w przypadku drukarek laserowych, do tego drukarki atramentowe są stosunkowo drogie w eksploatacji. Drukarki laserowe są bardziej wydajne, zapewniają szybki druk, są też mniej kosztowne w eksploatacji. Ich cena zakupu jest jednak wyższa. Ale cena podąża za jakością druku.

Jaki model drukarki do domu wybrać?

Osoby, które mają mniejsze wymagania i mniej zasobny portfel, powinny zwrócić uwagę na drukarkę Canon PIXMA TS 705. Jest to model, który sprawdzi się zarówno w domu, jak i w małym biurze. W podajniku drukarki zmieści się 100 kartek papieru. Prędkość monochromatycznych wydruków to 15 stron na minutę, w przypadku wydruków kolorowych wynosi ona 10 stron na minutę. Drukarkę można połączyć z komputerem stacjonarnym, laptopem czy smartfonem za pomocą Bluetooth, Wi-Fi czy portu USB 2.0. Drukarka ta gwarantuje wysoką jakość wydruków zdjęć, ma kompaktowe rozmiary, może drukować bez zainstalowanego oprogramowania.

Zobacz

10 najlepszych drukarek

Niezależnie od tego, czy chcesz wydrukować zdjęcia z wakacji, czy tylko dla administratora biura...

Jakie drukarki z systemem stałego zasilania...

Postanowiliśmy przetestować drukarki atramentowe z system stałego zasilania tuszem, których...

Godne polecenia tanie i wydajne modele drukarek...

Nie wszyscy lubią czytać na ekranie, jest też mnóstwo osób, które w drukowanej postaci...