Polecamy

Drukowanie zdjęć – poradnik

Dlaczego warto używać oryginalnych tuszy i tonerów?

Poradnik

Jak zapobiegać smugom z mopa

Czy nie nienawidzisz, kiedy poświęcasz czas i energię na mopowanie podłóg, tylko po to, aby skończyć z brzydkimi białymi smugami? Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak zapobiec powstawaniu smug po mopie, Office Ink Blog jest tutaj, aby pomóc!

Nie musisz odwoływać się do czarnej magii Marthy Stewart, aby zapobiec smugom z mopa. Nadanie Twoim podłogom połysku bez smug sprowadza się do trzech prostych sztuczek:

  1. Najpierw zamieć podłogę, a następnie użyj odpowiedniego środka do mycia podłóg w odpowiedniej ilości.

Najpierw zamieść, aby uniknąć smug po mopie.

Aby uniknąć smug, musisz koniecznie zamieść, a jeszcze lepiej - odkurzyć podłogę przed mopowaniem. W przeciwnym razie będziesz po prostu rozmazać resztki wokół i skończysz ze smugami.

Użyj odpowiedniego środka czyszczącego, aby zapobiec smugom z mopa.

Musisz użyć odpowiedniego środka czyszczącego do rodzaju podłogi, aby zapobiec powstawaniu smug z mopa. Poniżej zamieściłam mały, poręczny schemat, a także kilka alternatywnych rozwiązań, które możesz zastosować w razie potrzeby.

Używanie tylko odrobiny płynu do mycia podłóg zapobiega powstawaniu smug od mopa.

Nie można zapobiec smugi, gdy mop, jeśli używasz niewłaściwego roztworu czyszczącego, lub użyć niewłaściwej ilości. Na przykład, środki czyszczące na bazie amoniaku będą matowić wykończenie podłóg drewnianych i laminowanych. A zbyt duża ilość mydła pozostawi osad na wszystkich podłogach. Musisz też mądrze podchodzić do ilości wody, której używasz. Pozostawienie zbyt dużej ilości wody na mopowanych podłogach spowalnia czas schnięcia i powoduje powstawanie smug. Ponadto, woda wypacza drewniane podłogi. Idź naprzód i wysusz swoje drewniane podłogi miękką szmatką po mopowaniu.

Na koniec, upewnij się, że przeczytałeś instrukcje zanim zastosujesz jakikolwiek środek czyszczący do swoich podłóg. W razie wątpliwości, po prostu użyj mieszanki białego octu i zwykłej wody. Ocet zapewnia trochę mocy czyszczącej i neutralizuje zasadę w wodzie, aby wyeliminować białe plamy. I podczas gdy ocet i woda nie daje najlepsze czyszczenie na wszystkich rodzajach podłóg, to nie zaszkodzi albo.

Zobacz

Nacinarka do kartonu - co warto wiedzieć

Prowadząc magazyn czy firmę wysyłkową masz do czynienia z olbrzymią ilością kartonów. I...

Leasing urządzeń drukujących - czy to się...

Niezależnie od tego, czy prowadzisz małą, czy dużą firmę, drukarka jest jednym z...

Przewodnik po prawidłowej dezynfekcji biura

Niezależnie od tego, czy pracujesz w domu, czy wracasz do biura po kilku miesiącach stosowania...