Polecamy

Przewodnik po prawidłowej dezynfekcji biura

Hacki biurowe

Poradnik

Kilka przydatnych porad dla twojego biura

​Dzięki tym pomysłowym sposobom organizacji miejsca pracy, Twoje biurko będzie lepiej przystosowane do pracy.

Możesz być naprawdę pomysłowy z tymi hackami na biurko - i ludzie będą podziwiać Twoją ręczną pracę.

Użyj klipsów

Aby kabel był uporządkowany, przymocuj go z boku biurka i po prostu przeciągnij go przez jego dźwignie lub po wewnętrznej stronie klipsa. Albo owiń wokół niego wkładki douszne.  Możesz też przymocować go do ściany kabiny i zawiesić na niej większe słuchawki.  Albo jeśli zdejmiesz dźwignie z klipsa, możesz użyć ich jako prowizorycznego zamiennika podstawki pod klawiaturę.  Tak wiele możliwości wyboru...

Uporządkuj swój prawdziwy pulpit w zależności od sposobu użytkowania przedmiotu

Dużo o tym pisaliśmy już wcześniej na blogu, w kuchniach nazywają to mise en place.  Oznacza to umieszczenie w zasięgu ręki wszystkiego, czego potrzebujesz na dany dzień, i przedmiotów, których używasz najbardziej, tak abyś miał do nich łatwy dostęp i nie musiał się dla nich zginać ani napinać.   Jeśli ciągle myślisz "Gdzie położyłem moje...", to wiesz, że moje musi być przed i na środku twojego biurka. Jeśli szef pyta, dlaczego kula stresu jest w centrum, to dlatego, że...

Udekoruj swoje biurko przedmiotami osobistymi

Naukowcy odkryli, że umożliwienie ludziom dekorowania swoich biurek osobistymi przedmiotami może być dobre dla produktywności w pracy.  Myślę, że chodzi tu zarówno o to, by mieć środowisko, w którym czuje się jak w swojej własnej przestrzeni osobistej, jak i o to, by wiedzieć, że biznes daje im wolność.  Po prostu trzymaj rzeczy gustowne i z klasą; jeśli chcesz mieć zdjęcia kociąt, muszą być w górnym kapeluszu i ogonie.

Zielony oznacza ruszaj

Rośliny doniczkowe w biurach mogą być dobre dla biznesu, powiedzmy psychologów. Umieszczanie roślin w uprzednio dużych i nagich biurach spowodowało wzrost wydajności nawet o 15%.  Oczywiście, chodzi tu o ogólnofirmową politykę posiadania dużej ilości flory, ale zacznijmy od postawienia trochę zieleni na własnym biurku.  Pamiętaj tylko, aby ją podlać i porozmawiać z nią.  Jeśli będziesz mówić głośno i często, możesz mieć wpływ na to, jak roślinność rośnie.  Naprawdę.

Wybierz swój poziom bałaganu

Badanie wykazało, że jeśli jesteś w pracy zorientowanej na szczegóły, to posiadanie czystego i przejrzystego biurka pomaga ci przestrzegać zasad i zwracać uwagę.  Jeśli jednak pracujesz na stanowisku, które wymaga kreatywności lub burzy mózgów, to nieporządane i zagmatwane biurko może pomóc w realizacji tych zadań.   (A może twoje biuro może mieć niechlujny pokój, w którym ludzie wycofują się, by być kreatywnymi).

Wyczyść klawiaturę za pomocą karteczki samoprzylepnej 

Jeśli kolega pożyczył Twój zestaw do czyszczenia komputera, możesz jeszcze raz dać klawiaturę z notatką Post-it.  Wystarczy złożyć gumowaną stronę na siebie i uruchomić ją między klawiszami.   Nie będzie on miał najgłębszych, najzgniatających się końcówek na klawiaturze, ale sprawi, że ponownie będzie można go zaprezentować.

Zawieszaj na hakach

Haki do zawieszania płaszczy nad drzwiami doskonale nadają się do zawieszania nad ścianami boksów, które otaczają biurko.  Teraz możesz zawiesić więcej kabli, dowolne notebooki z opaskami na drutach i ewentualnie* segregatory dźwigniowe - za pomocą uchwytu na palec, który pomoże Ci wyciągnąć je z półek.

Zobacz

Nacinarka do kartonu - co warto wiedzieć

Prowadząc magazyn czy firmę wysyłkową masz do czynienia z olbrzymią ilością kartonów. I...

Leasing urządzeń drukujących - czy to się...

Niezależnie od tego, czy prowadzisz małą, czy dużą firmę, drukarka jest jednym z...

Jak zapobiegać smugom z mopa

Czy nie nienawidzisz, kiedy poświęcasz czas i energię na mopowanie podłóg, tylko po to, aby...