Polecamy

Użyć arkuszy kalkulacyjnych, aby zorganizować swoje biuro

Jak utworzyć nowy system archiwizacji dokumentów papierowych

Modele drukarek

Który model drukarki laserowej jest najbardziej ekonomiczny?

Wybierając drukarkę, zwracamy uwagę na jej parametry techniczne, zapominając przy tym, że należy także sprawdzić, jaki będzie koszt jej użytkowania. Cena zakupu to tylko skromna część wydatków, które nas czekają. O wiele więcej będą kosztowały nas regularne zakupy tonerów, szczególnie wtedy, gdy drukujemy naprawdę bardzo dużo. Warto jednak wiedzieć, że jakość wydruku, które dają drukarki laserowe jest znacznie wyższa niż w przypadku drukarek atramentowych, do tego mogą one pracować na jednym kartridżu znacznie dłużej. Na rynku znajdziemy bardzo różne modele, tańsze i droższe, gorsze i słabsze. Tak różnorodny wybór sprawia, że zakup należy naprawdę dobrze przemyśleć zwracając uwagę na mnóstwo ważnych szczegółów.

Cena tonera

Wybierając drukarkę nie należy kierować się jedynie ceną samego urządzenia. Koniecznie należy dopytać o ceną pasujących do niej tonerów. Bardzo często jest tak, że najtańsze modele, których producenci są nieznani, a które są bardzo mocno reklamowane, w eksploatacji okazują się urządzeniami bardzo drogimi za sprawą drogich tonerów. Do tego urządzenia te bardzo często oferują niską jakość wydruków. Jeżeli więc zależy nam na kupieniu drukarki laserowej, która będzie tania w eksploatacji, koniecznie musimy sprawdzić, ile zapłacimy na toner. Najtańsze tonery kosztują około 20 zł, ale są takie kosztujące kilka tysięcy złotych.Jaką drukarkę laserową tanią w eksploatacji wybrać? Parametry techniczne drukarki laserowej również wpływają na koszty jej eksploatacji. Na co więc powinno się zwracać uwagę z tego punktu widzenia?

Rodzaj

Drukarki laserowe dzielą się na monochromatyczne i kolorowe. Tańsze w eksploatacji są oczywiście urządzenia monochromatyczne. Jest to bardzo ściśle związane z kosztami zakupu tonera. Rozdzielczość Znacznie więcej materiału musi zostać użyte do druku, który jest bardzo szczegółowy. Z drugiej jednak strony musimy wiedzieć, że drukarka dobrej jakości wykorzystuje toner w naprawdę efektywny sposób.Liczba stron Wielu producentów drukarek zamieszcza informacje o tym, ile stron można wydrukować na jednym tonerze.

Dostęp do tonerów

Do wyboru mamy nie tylko oryginalne tonery, ale także ich zamienniki. Zanim więc podejmiemy ostateczną decyzję zakupową, powinniśmy sprawdzić, czy kupimy je bez problemów oraz ile za nie zapłacimy.Wybierając drukarkę powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na te elementy, które zostały przez nas wymienione wyżej. Bardzo ważne są także parametry wpływające na wydajność urządzenia oraz komfort użytkowania. Chodzi tutaj głównie o formaty, które drukarka obsługuje, prędkość drukowania, pojemność podajnika na papier, funkcję druku dwustronnego oraz moduł Wi-Fi.

Tonery do drukarki, która jest tania w eksploatacji

Kwestią, która w tym przypadku jest najbardziej istotna to oczywiście dostępność i cena. Powinniśmy również zainteresować się ich parametrami i jakością. Najtańsze tonery są w stanie wydrukować nawet 1000 stron, te droższe, ale jednocześnie najbardziej wydajne mogą wydrukować nawet 30 000 stron. Wartości te nie są stałe, zmieniają się w zależności od tego, jaki jest rodzaj wydruku.

Zobacz

10 najlepszych drukarek

Niezależnie od tego, czy chcesz wydrukować zdjęcia z wakacji, czy tylko dla administratora biura...

Jakie drukarki z systemem stałego zasilania...

Postanowiliśmy przetestować drukarki atramentowe z system stałego zasilania tuszem, których...

Godne polecenia tanie i wydajne modele drukarek...

Nie wszyscy lubią czytać na ekranie, jest też mnóstwo osób, które w drukowanej postaci...