Polecamy

Jak skonfigurować grafikę do drukowania punktowego UV i folii

Hacki biurowe

Drukowanie w domu

Druk w formacie A3 – poradnik wyboru drukarki A3

Szukając drukarki najczęściej skupiamy się na urządzeniach, które będą drukować w standardowym formacie A4. Dokumenty, faktury, prace do szkoły, prace zaliczeniowe drukuje się w tym standardowym rozmiarze. Warto jednak zastanowić się także nad urządzeniami, które w innych formatach są w stanie pracować. Najczęściej pytania dotyczą drukarki A3 albo A3+ aby ułatwić sprawę mamy tutaj kilka urządzeń do przedstawienia, które ewentualnie warto będzie zakupić. Format A3 ma wymiary 29,7 x 42,0 cm. Wysokość arkusza jest taka sama jak w formacie a4 natomiast druga krawędź będzie dwa razy dłuższa. Niektórzy użytkownicy drukarek stojąc przed potrzebą drukowania projektu albo plakatu w tym formacie będą dzielić projekt na dwie części. Jest to jednak dość czasochłonna metoda, która wymaga stosowania dodatkowych programów. Na rynku mamy również dostępne drukarki w rozmiarze A3+. Format ten będzie większy od standardowego formatu A3 i będzie miał wymiary 32.9 x 48.3. To opcja, w której drukowany obszar będzie wynosił pełna A3. Jest to więc tak naprawdę format A3, który zostaje powiększony o marginesy.

WORKFORCE WF-7610DWF – japońska jakość

Marka Epson obecnie należy do Grupy Seiko. Co za tym idzie drukarki oraz urządzenia wielofunkcyjne z tymi oznaczeniami są naprawdę bardzo dobre. Urządzenie tutaj wskazywane to wielofunkcyjna drukarka A3, która będzie drukowała zarówno w tym rozmiarze jak i w standardowym rozmiarze A4. Posiada druk dwustronny, skanuje oraz kopiuje. Urządzenie charakteryzuje się bardzo dobrą wydajnością mono drukuje bowiem 18 stron na minutę, w przypadku koloru jest to również bardzo dobra wydajność bo 10 stron na minutę. Do tego dostajemy również świetnie przygotowane propozycje jeśli chodzi o rozdzielczość dokonywanych wydruków.

HP Officejet 7612 – pozdrawiamy z Kalifornii

Oczywiście HP także a w swojej szerokiej ofercie drukarki przygotowywane pod kątem większych formatów. Chodzi miedzy innymi o model HP Officejet 7612 to drukarka A3+, która będzie sobie bardzo dobrze radziła z każdym zadaniem. W mono będzie drukowała 15 stron na minutę. Przy kolorze będzie to prędkość praktycznie połowę mniejsza bo 8 stron na minutę. Urządzenie dostaje oczywiście wiele możliwości, możemy komfortowo z niego korzystać drukują szeroką gamę różnych rozmiarów. Dodatkowo to drukowanie będzie się również odbywało w bardzo dobrej rozdzielczości. Sprzęt przygotowany jest do tego, by skanować, kopiować, ale może również pełnić także rolę faksu. Można sprzęt podłączyć również do sieci LAN z pomocą kabla Ethernet albo też przez WiFi. Urządzenie korzysta również z technologii HP ePrint oraz Apple AirPrint co sprawia, że będzie można również drukować ze smartfonów albo tabletów. Drukarka otrzymuje także wbudowany wyświetlacz dotykowy i to ułatwia sterowanie większością funkcji, które ma to urządzenie. Za dostarczenie atramentu będą odpowiada tutaj cztery wkłady tusz HP 933 XL (CN054AE) (błękitny), tusz HP 933 XL (CN055AE) (purpurowy), tusz HP 933 XL HP (CN056AE) (żółty), a także tusz HP 932 XL (CN053AE) (czarny).W sprzedaży znajdziemy również doskonałej jakości zamienniki, dzięki którym można drukować nieco taniej a jednocześnie to drukowanie zachowuje najwyższą jakość.  

Zobacz

Jaki jest najlepszy papier do drukowania w domu?

W większości przypadków zależy to całkowicie od tego, co chcesz wydrukować, czy są to...

Drukowanie zdjęć – poradnik

Nie powinniśmy dopuszczać do sytuacji, w której wspomnienia z urlopu staną się tylko...

Jak drukować zdjęcia w domu? Posłuchaj rad!

Tym razem chcemy powiedzieć nieco o drukowaniu zdjęć be wychodzenia z domu. Zima ma się ku...